Onderzoek: 270 biljoen nodig voor bereiken klimaatdoelen Parijs
ZÜRICH (ANP/DPA) - Om de klimaatdoelen van Parijs te bereiken zijn investeringen nodig van in totaal 270 biljoen dollar, omgerekend 277.000 miljard euro. Dat schrijft de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re in een onderzoek. Het geld is volgens Swiss Re nodig voor het terugbrengen van de uitstoot in de vier sectoren met de grootste emissies, namelijk energie, verkeer, gebouwen en industrie.
Volgens het klimaatakkoord van Parijs moet de netto-uitstoot in 2050 naar nul zijn teruggebracht en de opwarming van de aarde worden beperkt. Om dat te bereiken moet volgens Swiss Re sneller en aanzienlijk meer in klimaatbescherming worden geïnvesteerd. Als het tempo van huidige investeringen wordt doorgezet kan het akkoord van Parijs pas twintig jaar later worden bereikt, aldus de onderzoekers.
De grootste investeringen zijn nodig in het verkeer, met een bedrag van 114 biljoen dollar. Het gaat dan met name om de bouw van infrastructuur voor elektrisch rijden zoals laadpalen. Voor de energiesector is 78 biljoen dollar nodig en voor gebouwen 65 biljoen dollar. De industrie heeft volgens Swiss Re een verhoudingsgewijs klein bedrag van 14 biljoen dollar nodig om de uitstoot terug te brengen.
Swiss Re stelt dat goede samenwerking van het bedrijfsleven en overheden nodig is om de klimaatdoelen te bereiken. Het grootste deel van de investeringen zal uit het bedrijfsleven moeten komen en overheden moeten regelgeving daarvoor opzetten. Ook de financiële sector kan meehelpen, bijvoorbeeld door investeringen in groene obligaties. Dat is schuldpapier om duurzame projecten te financieren.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
5 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
5 uur geleden