Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: 270 biljoen nodig voor bereiken klimaatdoelen Parijs

Onderzoek: 270 biljoen nodig voor bereiken klimaatdoelen Parijs

ZÜRICH (ANP/DPA) - Om de klimaatdoelen van Parijs te bereiken zijn investeringen nodig van in totaal 270 biljoen dollar, omgerekend 277.000 miljard euro. Dat schrijft de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re in een onderzoek. Het geld is volgens Swiss Re nodig voor het terugbrengen van de uitstoot in de vier sectoren met de grootste emissies, namelijk energie, verkeer, gebouwen en industrie.

Volgens het klimaatakkoord van Parijs moet de netto-uitstoot in 2050 naar nul zijn teruggebracht en de opwarming van de aarde worden beperkt. Om dat te bereiken moet volgens Swiss Re sneller en aanzienlijk meer in klimaatbescherming worden geïnvesteerd. Als het tempo van huidige investeringen wordt doorgezet kan het akkoord van Parijs pas twintig jaar later worden bereikt, aldus de onderzoekers.

De grootste investeringen zijn nodig in het verkeer, met een bedrag van 114 biljoen dollar. Het gaat dan met name om de bouw van infrastructuur voor elektrisch rijden zoals laadpalen. Voor de energiesector is 78 biljoen dollar nodig en voor gebouwen 65 biljoen dollar. De industrie heeft volgens Swiss Re een verhoudingsgewijs klein bedrag van 14 biljoen dollar nodig om de uitstoot terug te brengen.

Swiss Re stelt dat goede samenwerking van het bedrijfsleven en overheden nodig is om de klimaatdoelen te bereiken. Het grootste deel van de investeringen zal uit het bedrijfsleven moeten komen en overheden moeten regelgeving daarvoor opzetten. Ook de financiële sector kan meehelpen, bijvoorbeeld door investeringen in groene obligaties. Dat is schuldpapier om duurzame projecten te financieren.

Meer uit Financieel

Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

2 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

2 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

2 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

5 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

6 uur geleden
Irak roept overmacht uit voor bepaalde olievelden, meldt Reuters

BAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Duitse minister aan EU: zet winsten energiesector in voor burgers

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.

8 uur geleden