Onderzoek: 270 biljoen nodig voor bereiken klimaatdoelen Parijs
ZÜRICH (ANP/DPA) - Om de klimaatdoelen van Parijs te bereiken zijn investeringen nodig van in totaal 270 biljoen dollar, omgerekend 277.000 miljard euro. Dat schrijft de Zwitserse herverzekeraar Swiss Re in een onderzoek. Het geld is volgens Swiss Re nodig voor het terugbrengen van de uitstoot in de vier sectoren met de grootste emissies, namelijk energie, verkeer, gebouwen en industrie.
Volgens het klimaatakkoord van Parijs moet de netto-uitstoot in 2050 naar nul zijn teruggebracht en de opwarming van de aarde worden beperkt. Om dat te bereiken moet volgens Swiss Re sneller en aanzienlijk meer in klimaatbescherming worden geïnvesteerd. Als het tempo van huidige investeringen wordt doorgezet kan het akkoord van Parijs pas twintig jaar later worden bereikt, aldus de onderzoekers.
De grootste investeringen zijn nodig in het verkeer, met een bedrag van 114 biljoen dollar. Het gaat dan met name om de bouw van infrastructuur voor elektrisch rijden zoals laadpalen. Voor de energiesector is 78 biljoen dollar nodig en voor gebouwen 65 biljoen dollar. De industrie heeft volgens Swiss Re een verhoudingsgewijs klein bedrag van 14 biljoen dollar nodig om de uitstoot terug te brengen.
Swiss Re stelt dat goede samenwerking van het bedrijfsleven en overheden nodig is om de klimaatdoelen te bereiken. Het grootste deel van de investeringen zal uit het bedrijfsleven moeten komen en overheden moeten regelgeving daarvoor opzetten. Ook de financiële sector kan meehelpen, bijvoorbeeld door investeringen in groene obligaties. Dat is schuldpapier om duurzame projecten te financieren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
11 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
14 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geleden