Onderzoek: 26.000 kindslachtoffers bij conflicten Afghanistan
KABUL (ANP/DPA) - In Afghanistan zijn tussen 2005 en 2019 in totaal 26.025 kinderen gedood of gewond geraakt. Dat constateert de Britse organisatie Save the Children. De organisatie deed onderzoek naar het aantal kindslachtoffers als gevolg van conflicten tussen pro- en antiregeringstroepen in het land.
Alleen al vorig jaar werden 874 kinderen gedood en raakten 2275 kinderen gewond. Van alle kindslachtoffers bij conflicten wereldwijd komt 30 procent uit Afghanistan. Save the Children noemde het land al de dodelijkste plek voor kinderen om te leven.
Eerder bleek uit een rapport van Verenigde Naties (VN) dat in de eerste maanden van dit jaar bijna 6000 burgers werden gedood of gewond raakten. Daarvan was 31 procent minderjarig.
In Afghanistan is al jaren een oorlog gaande waarmee de extremistische Taliban de macht proberen te heroveren. Troepen van de Verenigde Staten en bondgenoten vielen de Taliban aan, als reactie op de aanslagen van 11 september 2001 in New York. Dit jaar sloten de VS en de Taliban een akkoord, al leidde deze stap in het vredesproces volgens de VN niet tot een afname van geweld. Naast de Taliban maakt ook de lokale tak van Islamitische Staat slachtoffers.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
3 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
6 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
7 uur geleden