Onderzoek: 26.000 kindslachtoffers bij conflicten Afghanistan
KABUL (ANP/DPA) - In Afghanistan zijn tussen 2005 en 2019 in totaal 26.025 kinderen gedood of gewond geraakt. Dat constateert de Britse organisatie Save the Children. De organisatie deed onderzoek naar het aantal kindslachtoffers als gevolg van conflicten tussen pro- en antiregeringstroepen in het land.
Alleen al vorig jaar werden 874 kinderen gedood en raakten 2275 kinderen gewond. Van alle kindslachtoffers bij conflicten wereldwijd komt 30 procent uit Afghanistan. Save the Children noemde het land al de dodelijkste plek voor kinderen om te leven.
Eerder bleek uit een rapport van Verenigde Naties (VN) dat in de eerste maanden van dit jaar bijna 6000 burgers werden gedood of gewond raakten. Daarvan was 31 procent minderjarig.
In Afghanistan is al jaren een oorlog gaande waarmee de extremistische Taliban de macht proberen te heroveren. Troepen van de Verenigde Staten en bondgenoten vielen de Taliban aan, als reactie op de aanslagen van 11 september 2001 in New York. Dit jaar sloten de VS en de Taliban een akkoord, al leidde deze stap in het vredesproces volgens de VN niet tot een afname van geweld. Naast de Taliban maakt ook de lokale tak van Islamitische Staat slachtoffers.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie nog voor de verkiezingen in Hongarije duidelijker stelling neemt tegen de democratische misstanden in het land. Tineke Strik, namens het parlement speciaal rapporteur over de rechtsstaat in Hongarije, weet van onder meer intimidatie en omkoping van kiezers. Samen met andere partijen stuurde de Europarlementariër van GroenLinks-PvdA vlak voor vertrek naar Hongarije een nieuwe brief met de zorgen hierover aan de Commissie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In veel plaatsen in Iran hebben mensenmenigtes eer betoond aan de 28 februari door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen gedode leider ayatollah Ali Khamenei. Behalve Khamenei stierven in zijn woning in Teheran ook familieleden van hem en hoge militairen.
2 uur geleden