Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderzoek: 26.000 kindslachtoffers bij conflicten Afghanistan

Onderzoek: 26.000 kindslachtoffers bij conflicten Afghanistan

KABUL (ANP/DPA) - In Afghanistan zijn tussen 2005 en 2019 in totaal 26.025 kinderen gedood of gewond geraakt. Dat constateert de Britse organisatie Save the Children. De organisatie deed onderzoek naar het aantal kindslachtoffers als gevolg van conflicten tussen pro- en antiregeringstroepen in het land.

Alleen al vorig jaar werden 874 kinderen gedood en raakten 2275 kinderen gewond. Van alle kindslachtoffers bij conflicten wereldwijd komt 30 procent uit Afghanistan. Save the Children noemde het land al de dodelijkste plek voor kinderen om te leven.

Eerder bleek uit een rapport van Verenigde Naties (VN) dat in de eerste maanden van dit jaar bijna 6000 burgers werden gedood of gewond raakten. Daarvan was 31 procent minderjarig.

In Afghanistan is al jaren een oorlog gaande waarmee de extremistische Taliban de macht proberen te heroveren. Troepen van de Verenigde Staten en bondgenoten vielen de Taliban aan, als reactie op de aanslagen van 11 september 2001 in New York. Dit jaar sloten de VS en de Taliban een akkoord, al leidde deze stap in het vredesproces volgens de VN niet tot een afname van geweld. Naast de Taliban maakt ook de lokale tak van Islamitische Staat slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Auto van Poolse PiS-Europarlementariër beschoten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - In Brussel is de auto van de Poolse Europarlementariër Waldemar Buda beschoten, meldt hij zelf op X. De politicus van de conservatieve Poolse PiS-partij zat op dat moment niet in de auto, maar volgens hem ging het wel om een actie die bewust op hem was gericht. Zijn auto werd negen keer beschoten, de auto's daaromheen niet één keer.

20 minuten geleden
Grootste inbeslagname van containers in EU ooit in Griekse haven

PIRAEUS (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) heeft in de haven van het Griekse Piraeus 2400 containers in beslag genomen in een onderzoek naar fraude met de import van Chinese producten. Het gaat om de grootste confiscatie van containers ooit in de Europese Unie, meldt het EPPO. De containers waren voornamelijk gevuld met e-bikes, textiel en schoenen.

1 uur geleden
Gevonden DNA na moord Charlie Kirk matcht met DNA van verdachte

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het DNA dat is gevonden bij de plek waar Charlie Kirk vorige week werd gedood, komt overeen met DNA van verdachte Tyler Robinson. FBI-directeur Kash Patel heeft dat bekendgemaakt bij Fox News. Robinson wordt later deze week formeel aangeklaagd.

2 uur geleden
'Tinder Swindler' Shimon Hayut gearresteerd in Georgië

TBILISI (ANP/AFP) - De Israëlische oplichter Shimon Hayut is opgepakt in Georgië. Hayut, bekend van de Netflix-documentaire The Tinder Swindler, werd gearresteerd op het vliegveld van de stad Batumi. De arrestatie werd volgens functionarissen gedaan "op verzoek van Interpol".

3 uur geleden
Israël sluit verdere aanvallen op Hamas-top niet uit

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël sluit niet uit dat het opnieuw Hamasleiders aanvalt, "waar zij zich ook bevinden". Dat zei premier Benjamin Netanyahu tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, die op bezoek is in Jeruzalem.

3 uur geleden
EU schrikt niet van kritiek Trump over olie-import uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schrikt niet van het dreigement van de Amerikaanse president Trump, dat de VS pas sancties tegen Rusland willen instellen als de NAVO-landen stoppen met de import van olie uit Rusland. De meeste EU-landen zijn ook lid van de NAVO. De Europese Unie is sinds het begin van de oorlog van Rusland in Oekraïne bezig met het "uitfaseren van Russische fossiele brandstoffen", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.

3 uur geleden
VK ontbiedt Russische ambassadeur om schending NAVO-luchtruim

LONDEN (ANP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische ambassadeur ontboden wegens de schendingen van het luchtruim van NAVO-landen Polen en Roemenië. De schendingen zijn "volledig onaanvaardbaar", staat in een verklaring van het ministerie.

4 uur geleden