Onderwijsstaking Los Angeles houdt 430.000 leerlingen thuis
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Alle 780 openbare scholen in Los Angeles zijn dinsdag tot en met donderdag gesloten vanwege een staking van onderwijspersoneel. Als gevolg daarvan kunnen 430.000 leerlingen niet naar school.
Medewerkers van de scholen staken vanwege een stukgelopen cao-overleg. Die moet gaan gelden voor ondersteunend personeel, zoals onderwijsassistenten, schoolbuschauffeurs en conciërges. Die groep omvat 30.000 medewerkers. Maar ook de lerarenvakbond heeft als teken van solidariteit docenten opgeroepen het werk neer te leggen.
Het schooldistrict waar wordt gestaakt, kampt al met verschillende problemen. Zo daalt het aantal inschrijvingen en neemt de absentie onder leerlingen toe. Volgens schooltoezichthouders zou dat onder meer komen door verhuizingen van gezinnen die niet langer de hoge kosten voor levensonderhoud in Los Angeles kunnen betalen. Andere gezinnen sturen hun kroost juist naar particuliere scholen.
Meer uit Financieel
ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
4 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
5 uur geleden