Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsraden roepen kabinet op: extra geld nodig voor personeel

Onderwijsraden roepen kabinet op: extra geld nodig voor personeel

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet meer geld ter beschikking stellen voor de cao's van onderwijspersoneel, stellen de onderwijsraden donderdag gezamenlijk in een brief aan het kabinet. "Een nijpend en urgent lerarentekort en de historisch ongekend hoge inflatiecijfers maken dit noodzakelijk."

De PO-Raad, VO-raad, MBO Raad, Vereniging Hogescholen en Universiteiten van Nederland vinden dat de kabinetsbijdrage meer moet zijn dan een contractloonstijging van 5 procent in 2023 die het Centraal Planbureau in een recente publicatie opnam. Dat komt omdat er door het grote lerarentekort en de huidige inflatie geen sprake zou zijn van een "normale situatie". "Dit rechtvaardigt een afwijking van de gangbare systematiek en een bijstelling naar boven van de kabinetsbijdrage."

Een goede en concurrerende cao is volgens de raden cruciaal voor het behoud en aantrekken van personeel. Naar verwachting besluit het kabinet eind mei hoe hoog de bijdrage is.

Meer uit Politiek

Kabinet maakt dit jaar nog extra geld vrij voor hulp aan Soedan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar maakt het demissionaire kabinet nog eens 5 miljoen euro vrij om de humanitaire nood te lenigen in Soedan. Staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) kwam daarmee de Tweede Kamer tegemoet, die om extra steun had gevraagd.

5 uur geleden
Letschert wil opnieuw deskundigen betrekken bij kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe informateur Rianne Letschert wil de komende weken opnieuw vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties en uitvoeringsinstanties uitnodigen. Ook verwacht zij alle fractievoorzitters in de Tweede Kamer te spreken. Zij heeft tot 30 januari de tijd om met D66, CDA en VVD de basis te leggen voor een regeerakkoord.

8 uur geleden
Buma: verschillen D66, VVD, GL-PvdA, CDA en JA21 'overbrugbaar'

DEN HAAG (ANP) - Oud-informateur Sybrand Buma vindt de inhoudelijke verschillen tussen D66, CDA, VVD, GroenLinks-PvdA en JA21 "overbrugbaar". Dat was zijn conclusie na een gesprek dat hij vorige week had met de vijf partijleiders, toen de kabinetsformatie vast leek te lopen op onderlinge blokkades.

11 uur geleden
Geen vitamine K-prik na geboorte, verloskundigen blijven tegen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse baby's krijgen ook in de toekomst niet vlak na de geboorte een injectie met vitamine K. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen, die over jeugd- en preventiebeleid gaat, heeft dat aan de Tweede Kamer laten weten. Ze legt daarmee een wetenschappelijk onderbouwd advies van de Gezondheidsraad naast zich neer. In een brief aan de Kamer legt Tielen uit dat ze niet anders kan, omdat verloskundigenorganisatie KNOV het voorstel niet ziet zitten.

11 uur geleden
Bontenbals wens voor andere politieke cultuur is 'ook voor VVD'

DEN HAAG (ANP) - Volgens Henri Bontenbal is er "een andere politieke cultuur nodig", herhaalde hij nog eens in het debat over de formatie. "Daar moeten we allemaal aan werken, en dan geldt dat ook voor de VVD," zei de CDA-leider.

12 uur geleden
Klaver: onzekerheid door minderheidscoalitie is niet onze schuld

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA verwacht dat het tot veel "onzekerheid" leidt als de gesprekken tussen D66, CDA en VVD in de volgende fase van de formatie uitmonden in een minderheidskabinet. "En voordat je het weet, krijgt de oppositie hier breed de schuld van deze onzekerheid. En die verantwoordelijkheid, die zullen we niet op ons nemen", waarschuwt de linkse partijleider bij het debat over het verslag van informateur Sybrand Buma.

12 uur geleden
CU en SGP vragen D66 om 'zelfbeheersing' met onderwijsvrijheid

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie en de SGP vroegen D66-leider Rob Jetten woensdag bij het debat over de formatie om "zelfbeheersing" met onderwijsvrijheid. Hierover is dinsdag opnieuw discussie ontstaan, nadat een Kamermeerderheid en ook D66 voor een motie van de VVD hadden gestemd, tot onvrede van de christelijke partijen. Hierin werd opgeroepen om het grondrecht om onderwijs te geven dat aansluit bij de eigen levensbeschouwing, nooit ten koste te laten gaan van de gelijke behandeling van leerlingen.

13 uur geleden