Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsraad: meer onderzoek naar kwaliteit onderwijs zelf nodig

Onderwijsraad: meer onderzoek naar kwaliteit onderwijs zelf nodig

DEN HAAG (ANP) - De Onderwijsinspectie moet vaker kwaliteitsonderzoek op scholen en opleidingen zelf doen, vindt de Onderwijsraad. Nu is er nog te veel aandacht voor hoe het bestuurlijk allemaal geregeld is, maar de kwaliteit wordt toch in de eerste plaats in de praktijk en tussen leerkracht en leerling of student ontwikkeld.

Ook kwaliteitszorgorganisatie voor het hoger onderwijs Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO) moet nadrukkelijk zicht houden op de kwaliteit van de opleidingen.

De Onderwijsraad presenteerde woensdag het advies Essentie van extern toezicht. In de wet staat dat de inspectie de taak heeft om de onderwijskwaliteit te beoordelen én om die kwaliteit te bevorderen. De raad adviseert nu om meer prioriteit te geven aan de beoordeling. Bevordering van kwaliteit kan immers pas na een goede beoordeling, vindt de raad.

En om de onderwijskwaliteit te kunnen beoordelen, is direct zicht nodig op de onderwijspraktijk van alle dag. "Daarom moet het extern toezicht op iedere school en opleiding van tijd tot tijd een kwaliteitsonderzoek doen", aldus de raad.

Om de onderwijskwaliteit goed te kunnen beoordelen zijn ook "duidelijke en toetsbare wettelijke eisen" nodig. Daar mankeert het nu nog een beetje aan, constateert de raad. De wettelijke voorschriften zijn nu op meerdere manieren uit te leggen.

Meer uit Binnenland

Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

1 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

1 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

2 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

3 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

4 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

4 uur geleden
Koopmans: eerder hard ingrijpen tegen corona was niet realistisch

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.

5 uur geleden