Onderwijsraad: meer onderzoek naar kwaliteit onderwijs zelf nodig
DEN HAAG (ANP) - De Onderwijsinspectie moet vaker kwaliteitsonderzoek op scholen en opleidingen zelf doen, vindt de Onderwijsraad. Nu is er nog te veel aandacht voor hoe het bestuurlijk allemaal geregeld is, maar de kwaliteit wordt toch in de eerste plaats in de praktijk en tussen leerkracht en leerling of student ontwikkeld.
Ook kwaliteitszorgorganisatie voor het hoger onderwijs Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO) moet nadrukkelijk zicht houden op de kwaliteit van de opleidingen.
De Onderwijsraad presenteerde woensdag het advies Essentie van extern toezicht. In de wet staat dat de inspectie de taak heeft om de onderwijskwaliteit te beoordelen én om die kwaliteit te bevorderen. De raad adviseert nu om meer prioriteit te geven aan de beoordeling. Bevordering van kwaliteit kan immers pas na een goede beoordeling, vindt de raad.
En om de onderwijskwaliteit te kunnen beoordelen, is direct zicht nodig op de onderwijspraktijk van alle dag. "Daarom moet het extern toezicht op iedere school en opleiding van tijd tot tijd een kwaliteitsonderzoek doen", aldus de raad.
Om de onderwijskwaliteit goed te kunnen beoordelen zijn ook "duidelijke en toetsbare wettelijke eisen" nodig. Daar mankeert het nu nog een beetje aan, constateert de raad. De wettelijke voorschriften zijn nu op meerdere manieren uit te leggen.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.
46 minuten geledenEMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
17 uur geleden