Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsprotest op Malieveld op 25 november

Onderwijsprotest op Malieveld op 25 november

DEN HAAG (ANP) - Het hoger onderwijs wil op maandag 25 november op het Malieveld in Den Haag alsnog demonstreren tegen de bezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren. De organisatoren hebben dat donderdag aangekondigd. Ze zeiden eerder al dat ze "over een paar weken" naar het Malieveld wilden gaan, maar noemden toen nog geen exacte datum.

Studenten en docenten zouden donderdag in Utrecht demonstreren, maar dit werd afgelast op aandringen van de gemeente. Een pro-Palestijnse groep zou de betoging hebben willen kapen. Ondanks de afgelasting zijn in Utrecht donderdag honderden mensen de straat op gegaan. Ook in andere studentensteden, zoals Leiden, Tilburg, Enschede en Nijmegen, vonden betogingen plaats. De organisatoren van het protest in Utrecht gingen naar het gebouw van de Tweede Kamer om daar op uitnodiging van enkele fracties hun verhaal te doen.

Volgens de Landelijke Studentenvakbond heeft het niet doorgaan van het protest in Utrecht een negatief effect: "Demonstreren wordt hiermee enigszins gecriminaliseerd. Na de gebeurtenissen van afgelopen week in Amsterdam kunnen we het ons niet veroorloven dat het recht om jezelf te uiten onder druk komt te staan."

'Aanval' op demonstratierecht

Ingrid Robeyns, filosoof aan de Universiteit Utrecht en een leider van protestgroep WOinActie, was niet te spreken over de waarschuwing van Utrecht: "Wij hadden met duizenden op het Domplein willen staan. Het is zeer zorgwekkend dat dit niet door mocht gaan. Daar is het laatste woord nog niet over gezegd." Ze sprak van "een aanval op ons demonstratierecht op basis van informatie die niemand van ons heeft kunnen checken" en hoopt alsnog "en masse" op het Malieveld te kunnen demonstreren. Ze noemde de geplande bezuinigingen "onnodig, onverstandig, onwenselijk en niet legitiem" en riep universiteiten op de bezuinigingen niet uit te voeren.

Voorzitter Thijs Roovers van de Algemene Onderwijsbond, een andere organisator, richtte zijn pijlen op onderwijsminister Eppo Bruins. "Als u het echt niet eens bent met het beleid, trek het dan terug of treed af. Huil niet met onze sector mee, was je handen niet in onschuld. Daar hebben we helemaal niks aan."

Meer uit Binnenland

Burgemeester Barneveld: stevige zorgen om toename wolvenaanvallen

BARNEVELD (ANP) - De toename van het aantal wolvenaanvallen moet gestopt worden. Dat zegt burgemeester van Barneveld Jacco van der Tak in een reactie op een analyse van het ANP, waaruit blijkt dat wolven dit jaar tot oktober al bijna evenveel schapen en ander vee hebben aangevallen als in heel 2024.

1 uur geleden
Nu al 741 wolvenaanvallen op vee, bijna zoveel als heel 2024

DEN HAAG (ANP) - Tot oktober hebben wolven al bijna evenveel schapen en ander vee aangevallen als in heel 2024. In de eerste negen maanden zijn er 714 aanvallen op dieren geregistreerd, tegenover 770 in heel vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie handelt voor de provincies wolvenzaken af.

1 uur geleden
Slachtofferhulp lanceert platform voor contact na verkeersongeval

UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft een platform gelanceerd waar mensen die betrokken waren bij een verkeersongeval elkaar kunnen vinden en contact kunnen leggen. Het gaat om jijwasookdaar.nl, waar betrokkenen een ongeval kunnen terugvinden of zich kunnen aanmelden. Als beide partijen dat willen, kunnen ze met elkaar in contact komen via een beveiligde chat.

1 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Bij een steekpartij aan de Oude Stadsgracht in het centrum van Eindhoven zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee personen gewond geraakt. De twee mannen zijn naar het ziekenhuis gebracht voor behandeling.

5 uur geleden
Brand in woonzorgcentrum in Tilburg onder controle

TILBURG (ANP) - De brand in het woonzorgcentrum in Tilburg is onder controle. De brandweer inspecteert het complex de Leyhoeve aan de Dokter Bloemenlaan en verricht metingen, meldde de veiligheidsregio rond 19.00 uur. Door de brand raakten vier mensen gewond, van wie drie zwaargewond. Volgens de veiligheidsregio lijkt het erop dat de brand begon in een meterkast.

11 uur geleden
Drie zwaargewonden door brand in woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.

15 uur geleden
Schademeldingen na beving Zeerijp gestegen tot boven de 750

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.

16 uur geleden