Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsprotest op Malieveld op 25 november

Onderwijsprotest op Malieveld op 25 november

DEN HAAG (ANP) - Het hoger onderwijs wil op maandag 25 november op het Malieveld in Den Haag alsnog demonstreren tegen de bezuinigingen die het kabinet wil doorvoeren. De organisatoren hebben dat donderdag aangekondigd. Ze zeiden eerder al dat ze "over een paar weken" naar het Malieveld wilden gaan, maar noemden toen nog geen exacte datum.

Studenten en docenten zouden donderdag in Utrecht demonstreren, maar dit werd afgelast op aandringen van de gemeente. Een pro-Palestijnse groep zou de betoging hebben willen kapen. Ondanks de afgelasting zijn in Utrecht donderdag honderden mensen de straat op gegaan. Ook in andere studentensteden, zoals Leiden, Tilburg, Enschede en Nijmegen, vonden betogingen plaats. De organisatoren van het protest in Utrecht gingen naar het gebouw van de Tweede Kamer om daar op uitnodiging van enkele fracties hun verhaal te doen.

Volgens de Landelijke Studentenvakbond heeft het niet doorgaan van het protest in Utrecht een negatief effect: "Demonstreren wordt hiermee enigszins gecriminaliseerd. Na de gebeurtenissen van afgelopen week in Amsterdam kunnen we het ons niet veroorloven dat het recht om jezelf te uiten onder druk komt te staan."

'Aanval' op demonstratierecht

Ingrid Robeyns, filosoof aan de Universiteit Utrecht en een leider van protestgroep WOinActie, was niet te spreken over de waarschuwing van Utrecht: "Wij hadden met duizenden op het Domplein willen staan. Het is zeer zorgwekkend dat dit niet door mocht gaan. Daar is het laatste woord nog niet over gezegd." Ze sprak van "een aanval op ons demonstratierecht op basis van informatie die niemand van ons heeft kunnen checken" en hoopt alsnog "en masse" op het Malieveld te kunnen demonstreren. Ze noemde de geplande bezuinigingen "onnodig, onverstandig, onwenselijk en niet legitiem" en riep universiteiten op de bezuinigingen niet uit te voeren.

Voorzitter Thijs Roovers van de Algemene Onderwijsbond, een andere organisator, richtte zijn pijlen op onderwijsminister Eppo Bruins. "Als u het echt niet eens bent met het beleid, trek het dan terug of treed af. Huil niet met onze sector mee, was je handen niet in onschuld. Daar hebben we helemaal niks aan."

Meer uit Binnenland

Weer vervoersverbod in deel Noord-Brabant om vogelgriep in België

DEN HAAG (ANP) - Voor acht pluimveebedrijven in Noord-Brabant, dicht bij de Belgische grens, geldt per direct een vervoersverbod. De bedrijven liggen binnen 10 kilometer van een pluimveebedrijf in Pelt waar vogelgriep is vastgesteld. De ondernemers mogen daarom geen vogels of eieren vervoeren vanaf hun eigen bedrijf.

2 uur geleden
Panelen bij Margraten uit Even tot hier overhandigd aan stichting

MARGRATEN/HILVERSUM (ANP) - De twee panelen die zaterdagavond in het televisieprogramma Even tot hier naast de Amerikaanse begraafplaats Margraten zijn geplaatst, zijn daar alweer weg, ziet een ANP-fotograaf. BNNVARA bevestigt dat de panelen slechts tijdelijk waren teruggeplaatst. Volgens de omroep worden ze overhandigd aan Stichting Black Liberation, die zich inzet voor onderzoek naar 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
IJsbaan Winterswijk ook zondag open

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is ook zondagochtend opengegaan. Zaterdag had de baan de primeur van het eerste schaatsen op natuurijs deze herfst. Toen lag er 5 millimeter ijs, nu is het een kleine centimeter, vertelt ijsmeester Hendrik van Prooije vanaf de baan.

9 uur geleden
Code geel in bijna hele land: plaatselijke gladheid door sneeuw

DE BILT (ANP) - Afgezien van de provincies Limburg en Zeeland geldt zondag in heel het land ergens gedurende de dag code geel door gladheid. In het zuidwesten en westen is het nu al plaatselijk glad door sneeuwval. De sneeuw en gladheid breiden zich de komende uren oostwaarts uit. Daardoor is het uiteindelijk in heel de westelijke helft van het land, met uitzondering van Zeeland, plaatselijk glad in de ochtend. Die gladheid verdwijnt pas halverwege de ochtend, meldt het KNMI.

10 uur geleden
KNRM haalt recordbedrag op bij jaarlijks benefietgala

NOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.

15 uur geleden
Even tot hier plaatst panelen terug naast begraafplaats Margraten

Het televisieprogramma Even tot hier heeft naast de Amerikaanse militaire begraafplaats Margraten de twee panelen teruggeplaatst die eerder deze maand door de Amerikaanse beheerder werden verwijderd. De panelen belichten de rol van 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog. Ook maakten presentatoren Niels van der Laan en Jeroen Woe zaterdag aan het einde van hun uitzending bekend dat zij rondom de teruggeplaatste panelen ook een aanvullende "tentoonstelling" laten bouwen.

15 uur geleden
Vliegverkeer Eindhoven stilgelegd na signaleren meerdere drones

DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.

19 uur geleden