Onderwijspartij D66 verliest en GL-PvdA wint in studentensteden
DEN HAAG (ANP) - D66 heeft in alle gemeenten waarvan de uitslag nu bekend is terrein verloren. Er is nog geen enkele gemeente waar het percentage stemmen überhaupt gelijk is gebleven, laat staan dat de partij ergens winst boekt.
Meer dan 330 van de 342 gemeenten hebben tot nu toe hun uitslagen doorgegeven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. In Utrecht ging D66 het hardst onderuit. De partij kreeg twee jaar geleden 25,9 procent van de stemmen, maar zakte woensdag naar 11,5 procent. Dat is een daling van 14,4 procentpunt. In Groningen verloor de partij 14 procentpunt, in Wageningen 12,9 procentpunt, in Amsterdam 12,8 procentpunt en in Nijmegen 12,7 procentpunt. D66 profileert zich als onderwijspartij en levert sinds 2017 de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
In dezelfde steden won nu GroenLinks-PvdA. Die partij ging woensdag 16,4 procentpunt vooruit in Utrecht, 16 procentpunt in Amsterdam, 15,1 procentpunt in Wageningen, 14,9 procentpunt in Nijmegen en 11,6 procentpunt in Groningen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
1 dag geleden