Onderwijsorganisaties zeggen overleg met minister af
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsbonden en -raden hebben een afspraak deze donderdag met onderwijsminister Eppo Bruins op het laatste moment afgezegd, zo laten enkele van hen weten. Dat doen ze om de bezuinigingsplannen die hij in hun ogen veel te weinig wil aanpassen en die nu in de Tweede Kamer worden behandeld.
De CNV noemt het "niet gepast" om het regelmatige bestuurlijke overleg donderdagmiddag gewoon door te laten gaan, terwijl die grote kortingen nog steeds boven onderwijs en wetenschap hangen. "Met de huidige bezuinigingsplannen heeft praten over 'Samen voor het beste onderwijs' geen zin. We geven met het afblazen van dit overleg vandaag een krachtig signaal naar de minister", zei bestuurder Daniëlle Woestenberg.
Ook de Algemene Onderwijsbond (AOb) voelt er niet voor om nu met de bewindsman te praten alsof er verder niks aan de hand is. "Hij weigert steeds met ons in gesprek te gaan over de desastreuze gevolgen van die bezuinigingen", aldus Thijs Roovers, de voorzitter van de AOb. "Elders praten fractievoorzitters, zonder de minister, over de maatschappelijke diensttijd, maar lijken ze het gros van de bezuiniging te gaan slikken. We vragen ons af of deze minister nog wel ergens over gaat, en of hij zich realiseert hoe hoog de nood is."
De Tweede Kamer stemt pas volgende week over de onderwijsbegroting, zo bleek ongeveer tegelijk.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer heeft voor een motie van de PVV gestemd waarin wordt verzocht om de Moslimbroederschap en "gelieerde organisaties" te verbieden. De PVV heeft meerdere keren geprobeerd om steun te vinden voor een dergelijke motie, maar wist telkens net geen meerderheid te overtuigen. Onder meer de VVD steunde de motie nu.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voor het bedreigen van Douwe Bob heeft het Openbaar Ministerie tegen Bob ter H. (39) vijftien maanden cel geëist, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De bedreigingen volgden nadat de zanger eind juni kort voor een optreden op een Joods voetbalevenement besloot daarvan af te zien. Hij vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
1 uur geledenMAARN (ANP) - Onder basisschoolleerlingen die in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag meededen aan de Kinderverkiezingen, zijn lokale partijen het populairst. Bij elkaar opgeteld ging 25 procent van de 4489 stemmen naar een partij die alleen meedoet in de gemeente waar het kind woont. Van de partijen die landelijk meedoen, kreeg D66 met bijna 19 procent de meeste stemmen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
22 uur geleden