Onderwijsminister Van Engelshoven (D66) niet in nieuw kabinet
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven keert niet terug in het volgende kabinet. Dat zegt de D66-bewindsvrouw (55) tegen het AD. Zij vond het ministerschap naar eigen zeggen "superinteressant en heel eervol om te doen", maar wil nu "ruimte bieden aan nieuw bloed".
Van Engelshoven werd was onder meer partijvoorzitter van D66 en wethouder in de gemeente Den Haag voordat zij in 2017 gekozen werd in de Tweede Kamer. Toen D66 ging meeregeren werd zij minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Zij noemt dat "een kroon op mijn werk voor de partij".
Dat Van Engelshoven vertrekt, komt niet als een grote verrassing. Ze zegt vorig jaar al aan D66-leider Sigrid Kaag te hebben aangegeven niet beschikbaar te zijn voor een nieuwe termijn als minister. "Er is een tijd van komen en een tijd van gaan."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
4 uur geleden