Onderwijsminister Paul neemt maatregelen tegen As-Siddieqscholen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kort het budget van de islamitische As-Siddieqscholen in Amsterdam. Dat bevestigt demissionair minister Mariëlle Paul (Primair en Voortgezet Onderwijs) donderdag in een bericht op X.
De scholengemeenschap krijgt deze en komende maand 40 procent van het normale budget, schreef Het Parool woensdag op basis van een brief van minister Paul. Als dat niet tot verbeteringen leidt, kan de korting oplopen tot 80 procent in maart en 100 procent in juni. Dat zou leiden tot sluiting van de scholen.
Islamitische School Amsterdam (ISA), de officiële naam van de stichting, heeft drie basisscholen in Amsterdam. In 2022 bevestigde toenmalig onderwijsminister Dennis Wiersma berichten over financieel wanbeheer op de scholen. De Onderwijsinspectie trof zo'n 3 ton aan onrechtmatige uitgaven aan. Wiersma wilde een nieuw bestuur en liet de scholen het geld terugbetalen.
Slepende conflicten
Volgens Het Parool zijn de problemen gebleven. In een nieuw inspectierapport zou staan dat het schoolbestuur de problemen niet kan oplossen en "urgentiebesef" mist. Tussen bestuursleden zijn slepende conflicten.
Minister Paul wil tegen het ANP niet ingaan op de brief die ze aan het bestuur van ISA heeft gestuurd. "Maar een bekostigingssanctie is een zwaar middel dat niet zomaar wordt ingezet, we gaan daarbij nooit over één nacht ijs", zegt ze in een verklaring. "Het is in het grootste belang van de leerlingen en alle medewerkers op deze scholen dat orde op zaken wordt gesteld en de rust nu terugkeert."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een adviescommissie van Progressief Nederland (PRO) heeft de nieuwe partij aangeraden om zich binnen de Europese Unie aan te sluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie. De Partij van de Arbeid behoorde al tot de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement, maar GroenLinks zat bij de Groenen. Sinds de fusie is onduidelijk bij welke groep PRO gaat horen.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de totale miljoenennota brede steun krijgt in de Tweede Kamer, zei Rob Jetten vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil dus geen "cherrypicking", waarbij partijen de ene begroting wel steunen en de andere niet. "Veel dingen hangen met elkaar samen, en dan kom je elkaar ook snel in de weg te zitten."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er één landelijke lijn komt hoe lokaal gezag moet omgaan met trekkers op de snelweg. Dat zei hij voorafgaand aan de ministerraad. Nu mogen de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie lokaal bepalen of en hoe zij hiertegen optreden, maar Van Weel erkent dat dit niet altijd werkt als het gaat om boeren die met trekkers op de snelweg rijden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën verwacht dat oppositiepartijen wel bij elkaar te brengen zijn om een brede deal voor het budget van 2027 te maken. Dat zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
2 dagen geleden