Onderwijsminister niet aangepakt op vermeend wangedrag door Kamer
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Dennis Wiersma is mild behandeld door de Tweede Kamer tijdens het onderwijsdebat nadat NRC dit weekend uitgebreid berichtte over zijn vermeende grensoverschrijdende gedrag. De minister werd gevraagd te reflecteren op het artikel en dat deed hij, maar daar bleef het verder bij.
Wiersma gaf tijdens het debat opnieuw aan dat hij in het verleden inderdaad te fel is geweest en dat hij daar spijt van heeft. Hiermee reageerde hij op Peter Kwint (SP) en Lisa Westerveld (GroenLinks) die aangaven het ongemakkelijk te vinden om niks over de media-aandacht voor het gedrag van de bewindsman te zeggen.
CDA-Kamerlid René Peters betrok het vermeende wangedrag van de minister kort in zijn betoog waarin hij beredeneerde dat Wiersma's masterplan voor stress zorgt vanwege de te grote ambities. "Het beeld ontstaat, en niet alleen dit weekend, dat de minister lijkt op een van mijn oude leraren die vreest dat de klas niet het gevraagde niveau zal behalen voor het eindexamen en daardoor steeds harder gaat praten", zei Peters. "En dat hielp niet."
De Kamerleden gingen na de verklaring van de minister niet verder in op de berichtgeving van NRC. Wel stelden zij veel vragen omtrent het plan van de minister om de basisvaardigheden in het onderwijs op te krikken. Zo werden er vraagtekens geplaatst bij de haalbaarheid van de doelen. Ook het plan dat scholieren verplicht een voldoende moeten halen voor hun eindexamen Nederlands kwam aan bod.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
4 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.
5 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten voor het eerst sinds begin november minder dan 2000 asielzoekers. Omdat het aantal onder die afgesproken grens blijft, hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen. Het centrum zit wel nog behoorlijk vol.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.
7 uur geleden