Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsminister niet aangepakt op vermeend wangedrag door Kamer

Onderwijsminister niet aangepakt op vermeend wangedrag door Kamer

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Dennis Wiersma is mild behandeld door de Tweede Kamer tijdens het onderwijsdebat nadat NRC dit weekend uitgebreid berichtte over zijn vermeende grensoverschrijdende gedrag. De minister werd gevraagd te reflecteren op het artikel en dat deed hij, maar daar bleef het verder bij.

Wiersma gaf tijdens het debat opnieuw aan dat hij in het verleden inderdaad te fel is geweest en dat hij daar spijt van heeft. Hiermee reageerde hij op Peter Kwint (SP) en Lisa Westerveld (GroenLinks) die aangaven het ongemakkelijk te vinden om niks over de media-aandacht voor het gedrag van de bewindsman te zeggen.

CDA-Kamerlid René Peters betrok het vermeende wangedrag van de minister kort in zijn betoog waarin hij beredeneerde dat Wiersma's masterplan voor stress zorgt vanwege de te grote ambities. "Het beeld ontstaat, en niet alleen dit weekend, dat de minister lijkt op een van mijn oude leraren die vreest dat de klas niet het gevraagde niveau zal behalen voor het eindexamen en daardoor steeds harder gaat praten", zei Peters. "En dat hielp niet."

De Kamerleden gingen na de verklaring van de minister niet verder in op de berichtgeving van NRC. Wel stelden zij veel vragen omtrent het plan van de minister om de basisvaardigheden in het onderwijs op te krikken. Zo werden er vraagtekens geplaatst bij de haalbaarheid van de doelen. Ook het plan dat scholieren verplicht een voldoende moeten halen voor hun eindexamen Nederlands kwam aan bod.

Meer uit Binnenland

Drie aanhoudingen in onderzoek naar fraude met stichtingen

DEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.

1 uur geleden
Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

15 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

16 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

16 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

17 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

17 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

18 uur geleden