Onderwijsminister niet aangepakt op vermeend wangedrag door Kamer
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Dennis Wiersma is mild behandeld door de Tweede Kamer tijdens het onderwijsdebat nadat NRC dit weekend uitgebreid berichtte over zijn vermeende grensoverschrijdende gedrag. De minister werd gevraagd te reflecteren op het artikel en dat deed hij, maar daar bleef het verder bij.
Wiersma gaf tijdens het debat opnieuw aan dat hij in het verleden inderdaad te fel is geweest en dat hij daar spijt van heeft. Hiermee reageerde hij op Peter Kwint (SP) en Lisa Westerveld (GroenLinks) die aangaven het ongemakkelijk te vinden om niks over de media-aandacht voor het gedrag van de bewindsman te zeggen.
CDA-Kamerlid René Peters betrok het vermeende wangedrag van de minister kort in zijn betoog waarin hij beredeneerde dat Wiersma's masterplan voor stress zorgt vanwege de te grote ambities. "Het beeld ontstaat, en niet alleen dit weekend, dat de minister lijkt op een van mijn oude leraren die vreest dat de klas niet het gevraagde niveau zal behalen voor het eindexamen en daardoor steeds harder gaat praten", zei Peters. "En dat hielp niet."
De Kamerleden gingen na de verklaring van de minister niet verder in op de berichtgeving van NRC. Wel stelden zij veel vragen omtrent het plan van de minister om de basisvaardigheden in het onderwijs op te krikken. Zo werden er vraagtekens geplaatst bij de haalbaarheid van de doelen. Ook het plan dat scholieren verplicht een voldoende moeten halen voor hun eindexamen Nederlands kwam aan bod.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
16 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
18 uur geleden