Onderwijsminister: Johnson dacht dat lockdownfeest zakelijk was
LONDEN (ANP) - De Britse onderwijsminister Nadhim Zahawi heeft het in gesprek met Sky News opgenomen voor premier Boris Johnson vanwege het schandaal rondom illegale borrels van de regering tijdens coronalockdowns. Zahawi herhaalde Johnsons claim dat de premier dacht dat een tuinfeest in zijn ambtswoning tijdens de eerste coronalockdown een werkbijeenkomst was.
Zahawi zegt dat de premier veel spijt heeft van de feesten en snapt dat het Britse volk boos is. Wel vraagt de minister mensen om te wachten op het resultaat van een intern onderzoek van de regering. "Je kan een man niet veroordelen zonder een grondig onderzoek." Johnson is zelf ook ondervraagd hiervoor.
De premier ligt onder vuur door verhalen over verschillende illegale bijeenkomsten, veelal in de ambtswoning op Downing Street 10. Zo zouden er onder meer ook op de avond voor de uitvaart van prins Philip twee feesten hebben plaatsgevonden. Het kantoor van Johnson bood koningin Elizabeth hier vrijdag excuses voor aan. Ook vonden tijdens de coronalockdowns wekelijks borrels plaats voor personeel van Downing Street 10. Johnson zou hier zelf regelmatig getuige van zijn geweest. Hij zou zijn staf hebben aangemoedigd "stoom af te blazen".
De oppositie eist het vertrek van Johnson. Steeds meer van zijn partijgenoten uiten ook openlijk kritiek op de premier.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
5 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
3 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
18 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
18 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
18 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
22 uur geleden