Onderwijsminister: Johnson dacht dat lockdownfeest zakelijk was
LONDEN (ANP) - De Britse onderwijsminister Nadhim Zahawi heeft het in gesprek met Sky News opgenomen voor premier Boris Johnson vanwege het schandaal rondom illegale borrels van de regering tijdens coronalockdowns. Zahawi herhaalde Johnsons claim dat de premier dacht dat een tuinfeest in zijn ambtswoning tijdens de eerste coronalockdown een werkbijeenkomst was.
Zahawi zegt dat de premier veel spijt heeft van de feesten en snapt dat het Britse volk boos is. Wel vraagt de minister mensen om te wachten op het resultaat van een intern onderzoek van de regering. "Je kan een man niet veroordelen zonder een grondig onderzoek." Johnson is zelf ook ondervraagd hiervoor.
De premier ligt onder vuur door verhalen over verschillende illegale bijeenkomsten, veelal in de ambtswoning op Downing Street 10. Zo zouden er onder meer ook op de avond voor de uitvaart van prins Philip twee feesten hebben plaatsgevonden. Het kantoor van Johnson bood koningin Elizabeth hier vrijdag excuses voor aan. Ook vonden tijdens de coronalockdowns wekelijks borrels plaats voor personeel van Downing Street 10. Johnson zou hier zelf regelmatig getuige van zijn geweest. Hij zou zijn staf hebben aangemoedigd "stoom af te blazen".
De oppositie eist het vertrek van Johnson. Steeds meer van zijn partijgenoten uiten ook openlijk kritiek op de premier.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
8 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
8 uur geleden