Onderwijsminister: Johnson dacht dat lockdownfeest zakelijk was
LONDEN (ANP) - De Britse onderwijsminister Nadhim Zahawi heeft het in gesprek met Sky News opgenomen voor premier Boris Johnson vanwege het schandaal rondom illegale borrels van de regering tijdens coronalockdowns. Zahawi herhaalde Johnsons claim dat de premier dacht dat een tuinfeest in zijn ambtswoning tijdens de eerste coronalockdown een werkbijeenkomst was.
Zahawi zegt dat de premier veel spijt heeft van de feesten en snapt dat het Britse volk boos is. Wel vraagt de minister mensen om te wachten op het resultaat van een intern onderzoek van de regering. "Je kan een man niet veroordelen zonder een grondig onderzoek." Johnson is zelf ook ondervraagd hiervoor.
De premier ligt onder vuur door verhalen over verschillende illegale bijeenkomsten, veelal in de ambtswoning op Downing Street 10. Zo zouden er onder meer ook op de avond voor de uitvaart van prins Philip twee feesten hebben plaatsgevonden. Het kantoor van Johnson bood koningin Elizabeth hier vrijdag excuses voor aan. Ook vonden tijdens de coronalockdowns wekelijks borrels plaats voor personeel van Downing Street 10. Johnson zou hier zelf regelmatig getuige van zijn geweest. Hij zou zijn staf hebben aangemoedigd "stoom af te blazen".
De oppositie eist het vertrek van Johnson. Steeds meer van zijn partijgenoten uiten ook openlijk kritiek op de premier.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
6 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
7 uur geleden