'Onderwijskwaliteit mbo's omhoog door fysieke les'
DEN HAAG (ANP) - Mbo'ers zijn blij met de heropening van hun scholen. Volgens Noah Hajji, voorzitter van de Jongeren Organisatie Beroepsonderwijs (JOB), is de eerste fysieke lesdag sinds de tweede lockdown "soepel" verlopen. De MBO Raad noemt de heropening "goed voor de studenten".
Vooral de onderwijskwaliteit is fysiek hoger dan online, meldden studenten aan de JOB. Dat komt doordat fysieke lessen beter zouden werken dan onlinelessen, maar ook doordat leerlingen elkaar in het echt kunnen ontmoeten, aldus Hajji. Veel studenten zeiden de afgelopen tijd dat hun prestaties lijden onder mentale klachten die werden veroorzaakt door het gebrek aan contact. "Het is daarom belangrijk dat studenten niet alleen in de banken zitten, maar veldwerk doen en interactief onderwijs krijgen."
Mbo-scholen waren sinds de tweede lockdown van 14 december grotendeels gesloten. Alleen voor praktijkonderwijs, toetsen en kwetsbare studenten waren de deuren geopend. Sinds maandag kunnen alle mbo-studenten weer een dag per week naar school. Daar blijven wel alle coronaregels van toepassing.
Meer uit Binnenland
HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg leeg te krijgen en zal dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.
37 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.
50 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.
2 uur geleden