Onderwijsinspectie doet aangifte tegen bestuurder scholengroep
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie van het Onderwijs heeft aangifte gedaan tegen de bestuurder van een scholengroep. Hij zou "een of meerdere strafbare feiten hebben gepleegd". De inspectie maakt voorlopig nog niet bekend waar het precies om gaat, maar zegt dat het te maken heeft met de huisvesting van de scholen "en de bijbehorende transacties".
De verdachte man is bestuurder van de SvPO, de School voor Persoonlijk Onderwijs. Deze organisatie runt middelbare scholen waar de klassen maximaal zestien leerlingen hebben, minder dan gebruikelijk. De koepel heeft acht locaties verspreid over het land.
De inspectie heeft de SvPO al langer in het vizier. Vorig jaar kwam de organisatie onder verscherpt toezicht te staan. De vestigingen in Amsterdam, Hoorn en Utrecht werden beoordeeld als "zeer zwak". Ook zijn er volgens de inspectie financiële risico's en is het toezicht niet in orde. De stichting probeerde publicatie van de beoordeling te voorkomen, maar de rechter wees die eis af.
De inspectie heeft nu ook onderzoek gedaan naar het financiële beleid van het SvPO-bestuur, en wederom probeert de koepel de publicatie via de rechter te voorkomen. Daarom worden de uitkomsten pas naar buiten gebracht als de rechter daarvoor toestemming geeft, laat de inspectie weten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeringen die oplopen tot ruim 300 miljoen euro moeten ervoor zorgen dat de Nederlandse wetenschap op terreinen als neurotechnologie, onderzoek naar materialen voor de energietransitie en MRI-scans tot de wereldtop gaat (of blijft) behoren. Het geld gaat naar "grootschalige wetenschappelijke infrastructuren", die door uiteenlopende onderzoekers en instituten gebruikt kunnen worden.
8 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn nog veel onbeantwoorde vragen over de dodelijke schietpartij op 12 februari vorig jaar bij het station in Purmerend. Dit bleek maandag bij de start van het negendaagse proces in de rechtbank op Schiphol.
11 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS hoeft berichtgeving over de oorlog tussen Hamas en Israël niet te rectificeren. De rechtbank Midden-Nederland wees maandag vorderingen af van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI), dat een kort geding had aangespannen.
58 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Beeld & Geluid heeft een condoleanceregister geopend voor de maandag overleden acteur en presentator Joost Prinsen. Mensen kunnen een berichtje achterlaten in de ontvangsthal die voor iedereen toegankelijk is, laat een woordvoerder weten. Normaal liggen condoleanceregisters vaak in het mediamuseum, maar dat is maandag en dinsdag gesloten.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-Kamerlid Esmah Lahlah solliciteerde dit jaar niet alleen op het burgemeesterschap van Tilburg, maar ook op dat van Delft. Dat bevestigt haar partij na een bericht van het AD. "Ik wist dat ze hierop gesolliciteerd heeft", aldus partijleider Jesse Klaver. "Maar ik ben blij dat ze bij onze fractie blijft, want we hebben goede mensen zoals Esmah nodig."
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Mensen met ADD, ADHD of autisme worden vanaf 1 december niet meer doorverwezen naar een medisch specialist voor een keuring als zij hun rijbewijs willen halen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) sorteert daarmee alvast voor op nieuwe regelgeving die bepaalt dat mensen met die diagnoses geen verplichte medische keuring meer moeten ondergaan om hun rijbewijs te bemachtigen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recherche roept getuigen van een mishandeling bij treinstation Bijlmer Arena in Amsterdam op zich te melden. Daar werd vrijdag een man zo ernstig toegetakeld dat hij buiten bewustzijn raakte.
2 uur geleden