Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsbonden overvallen door dreiging bij studentenprotest

Onderwijsbonden overvallen door dreiging bij studentenprotest

UTRECHT (ANP) - De onderwijsbonden AOb en FNV voelen zich overvallen door de dreiging van pro-Palestijnse groeperingen om een studentenprotest in Utrecht te verstoren. Op dringend advies van burgemeester Sharon Dijksma, de politie en het Openbaar Ministerie hebben ze de betoging woensdag halsoverkop afgelast. "Een donderslag bij heldere hemel", zegt een woordvoerder van de FNV, want de afgelopen tijd was er veel overleg en waren er nog geen concrete zorgen rondom de veiligheid.

De landelijke manifestatie tegen bezuinigingen op hoger onderwijs zou donderdag worden gehouden. Er werden duizenden deelnemers verwacht. "We vinden het vreselijk dat al die studenten, docenten en medewerkers die morgen in actie wilden komen, nu hun stem niet kunnen laten horen", aldus de bonden.

Volgens de woordvoerder wordt er nu nagedacht over een andere manier om "de enorme zorgen over de bezuinigingen van al deze duizenden mensen zichtbaar te maken". Het is volgens hem nog te vroeg om te zeggen hoe dat alternatieve protest eruit gaat zien. De Tweede Kamer buigt zich in de week van 25 november over de begroting van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

'Geen afstel'

Een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) benadrukt dat "veiligheid voor alles gaat" en beaamt dat "uitstel geen afstel is". Zodra het kan, wil de bond alsnog gaan protesteren tegen de bezuinigingen. "Het zou een heel goede actie zijn geworden", voegt de woordvoerster eraan toe.

Onduidelijk blijft vooralsnog welke mensen het protest wilden "kapen", zoals Dijksma het verwoordde.

Meer uit Binnenland

Regisseur Frans Weisz (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.

3 minuten geleden
OM eist 12 jaar cel voor doden vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag bij de rechtbank in Breda twaalf jaar cel geëist tegen de 43-jarige Werner de R. voor het doden van de Tilburgse Hennie de Laat (58). Het lichaam van de vrouw werd op 23 december 2017 gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in haar woonplaats. Zij was onder meer in haar borst gestoken en haar keel was doorgesneden. "Zeer bruut geweld", aldus de officier van justitie, waarbij het slachtoffer "als oud vuil is achtergelaten".

55 minuten geleden
Corné H. in afzondering na gijzeling in gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Corné H., de man die wordt verdacht van het gijzelen van drie medewerkers in de gevangenis in Vught op vrijdag, zit in die gevangenis in afzondering. Dat zegt zijn advocaat Petra Breukink. Zij zegt verder dat Corné H. een disciplinaire straf heeft gekregen.

56 minuten geleden
Afschieten Gelderse 'probleemwolf' ligt vrijdag weer bij rechter

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem buigt zich vrijdagmiddag opnieuw over de vraag of de provincie Gelderland een zogeheten 'probleemwolf' mag laten afschieten. De Faunabescherming en Animal Rights hebben de rechter gevraagd om de opdracht hiervoor te schorsen. In mei stapten de dierenorganisaties ook al naar de rechter toen de provincie een afschotvergunning gaf, maar hun verzoek werd afgewezen.

2 uur geleden
Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

3 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

3 uur geleden
Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

4 uur geleden