Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsbonden overvallen door dreiging bij studentenprotest

Onderwijsbonden overvallen door dreiging bij studentenprotest

UTRECHT (ANP) - De onderwijsbonden AOb en FNV voelen zich overvallen door de dreiging van pro-Palestijnse groeperingen om een studentenprotest in Utrecht te verstoren. Op dringend advies van burgemeester Sharon Dijksma, de politie en het Openbaar Ministerie hebben ze de betoging woensdag halsoverkop afgelast. "Een donderslag bij heldere hemel", zegt een woordvoerder van de FNV, want de afgelopen tijd was er veel overleg en waren er nog geen concrete zorgen rondom de veiligheid.

De landelijke manifestatie tegen bezuinigingen op hoger onderwijs zou donderdag worden gehouden. Er werden duizenden deelnemers verwacht. "We vinden het vreselijk dat al die studenten, docenten en medewerkers die morgen in actie wilden komen, nu hun stem niet kunnen laten horen", aldus de bonden.

Volgens de woordvoerder wordt er nu nagedacht over een andere manier om "de enorme zorgen over de bezuinigingen van al deze duizenden mensen zichtbaar te maken". Het is volgens hem nog te vroeg om te zeggen hoe dat alternatieve protest eruit gaat zien. De Tweede Kamer buigt zich in de week van 25 november over de begroting van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

'Geen afstel'

Een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) benadrukt dat "veiligheid voor alles gaat" en beaamt dat "uitstel geen afstel is". Zodra het kan, wil de bond alsnog gaan protesteren tegen de bezuinigingen. "Het zou een heel goede actie zijn geworden", voegt de woordvoerster eraan toe.

Onduidelijk blijft vooralsnog welke mensen het protest wilden "kapen", zoals Dijksma het verwoordde.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

35 minuten geleden
Klimaatraad: Nederland moet kiezen welke industrie blijft bestaan

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.

39 minuten geleden
Tata Steel moet 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.

2 uur geleden
Politie onderzoekt 'bepaalde berichten' over Utrechtse agent

UTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.

2 uur geleden
Klanten Rotterdamse voedselbank krijgen gratis noodpakket

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.

3 uur geleden
Koningin Máxima heeft griep en zegt bezoek in Rotterdam af

ROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".

3 uur geleden
Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.

3 uur geleden