
Onderwijsbonden kraken bonusplan voor wie meer les wil geven
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsbonden AOb en CNV Onderwijs zien niks in de bonus waarmee het kabinet deeltijdleerkrachten wil verleiden om langer te werken om zo het schreeuwende tekort aan mensen voor de klas te beperken.
Vakbond CNV vindt dat de arbeidsvoorwaarden in hun geheel moeten worden verbeterd en dat met name de werkdruk omlaag moet. "Mensen werken nooit parttime omdat ze minder willen verdienen, maar vaak wel omdat ze de zwaarte van een volle baan niet aankunnen." Mocht zo iemand toch voor de bonus zwichten, dan is de kans volgens de bond groot dat deze leerkracht zich na een tijdje ziek moet melden. En dan heb je dus helemaal niks, aldus het CNV.
Voor het mbo vindt de bond de bonus al helemaal geen goed idee, omdat veel onderwijzenden daar ook deels in het bedrijfsleven werken, hetgeen het beroepsonderwijs juist ten goede komt.
Totaalaanpak
Ook bij de AOb zien ze een totaalaanpak van de problemen in het onderwijs als enige oplossing. De bond pleit om te beginnen voor minder werkdruk door kleinere klassen en het liefst ook minder administratieve rompslomp voor de onderwijskrachten. Ook zou er gratis kinderopvang moeten worden aangeboden zodat het gemakkelijker wordt om meer werk buitenshuis te verrichten.
De bond vindt het op zich goed dat er over allerlei oplossingen wordt gedacht, maar die bonus gaat het in ieder geval niet worden. De AOb zou willen weten wat er dan wordt gedaan voor mensen die al jaren fulltime werken, want die zouden dan eigenlijk met terugwerkende kracht moeten worden gecompenseerd.
Bovendien ziet de AOb een taak voor de werkgevers in het onderwijs. Die bieden juist nog heel vaak kleine hoeveelheden uren aan en zouden gewoon met zoveel mogelijk voltijdsfuncties moeten adverteren. Met allemaal kleine parttimecontracten wordt het werk er onder meer door alle overdrachten ook niet altijd gemakkelijker op, stelt de bond.
Meer uit Binnenland
BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.
4 uur geledenKATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.
7 uur geledenCADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.
8 uur geledenBASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.
17 uur geleden