Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsbonden blij, maar afstand handhaven 'wordt lastig'

Onderwijsbonden blij, maar afstand handhaven 'wordt lastig'

DEN HAAG (ANP) - De onderwijsbonden zijn blij dat de middelbare scholen en mbo's vanaf volgende week weer gedeeltelijk fysiek les kunnen gaan geven. Wel voorzien ze dat het nog een flinke klus wordt om dat op zo'n manier te doen dat de verspreiding van het coronavirus zoveel mogelijk wordt beperkt.

Bestuurder Henrik de Moel van de Algemene Onderwijsbond (AOb) noemt het belangrijk dat het kabinet leerlingen weer meer perspectief biedt. Hij vreest wel obstakels bij de uitvoering, met name als het gaat om de afstandsregels. "Wij maken ons wel zorgen om de situatie in de gangen en in de aula, de anderhalve meter is daar lastig te handhaven."

CNV Onderwijs is "opgelucht dat het kabinet ruimte ziet". De bond voegt daar wel aan toe dat "een deel van het personeel gemengde gevoelens heeft". Toch overheerst de blijdschap. "Niet alleen de leerlingen willen graag terug naar school, maar ook het onderwijspersoneel kijkt ernaar uit om hen te ontmoeten op school", reageert voorzitter Daniëlle Woestenberg.

'Een hoop geregel'

Een woordvoerster van CNV Onderwijs benadrukt dat het "een hoop geregel" zal worden. Dat is haar collega bij de Algemene Onderwijsbond (AOb) roerend met haar eens. "Het is een fijn besluit voor scholieren en mbo-studenten. We moeten wel goed met elkaar nadenken over het hoe", zegt hij. De handhaving van de afstandsregels blijft ook voor de AOb "een punt van zorg".

Scholen krijgen de nodige vrijheden om op hun eigen manier invulling te geven aan de heropening. Sommige scholen hebben al grotere locaties geregeld om les te geven aan zoveel mogelijk leerlingen, zoals gymzalen, theaters of bioscopen. Het ministerie van Onderwijs adviseert daarnaast om scholieren in koppels te verdelen. Die hoeven dan geen afstand van elkaar te houden, maar moeten wel op 1,5 meter van hun andere medescholieren blijven. Die werkwijze kan zeker voordelen bieden, aldus de woordvoerster van CNV. "Je hoeft dan bij een besmetting niet direct een hele klas naar huis te sturen. Maar ga er maar aan staan." De bond stelt vast dat het werken met koppels "strikte naleving en registratie vergt".

Na de openstelling van basisscholen én het aanscherpen van het testbeleid is het aantal positieve coronatesten onder kinderen tot en met 12 jaar flink toegenomen, bleek dinsdag nog uit RIVM-cijfers. Een stijging onder jongeren valt niet uit te sluiten na de heropening. De bonden vertrouwen als het om veiligheid gaat op het oordeel van het Outbreak Management Team (OMT). "Mensen in het onderwijs vinden het weleens vervelend als bestuurders op de stoel van de leerkracht gaan zitten", zegt de woordvoerder van de AOb. "Op dezelfde manier moeten wij de deskundigen van het OMT hun werk laten doen. Wij zijn geen virologen en volgen hun oordeel."

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

33 minuten geleden
Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

2 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

2 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

2 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

2 uur geleden
ANWB ook 's avonds nog druk met pechgevallen door hitte

UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.

3 uur geleden
Groningen biedt opnieuw nachtopvang aan asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.

9 uur geleden