Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsbond pleit voor gratis lerarenopleiding

Onderwijsbond pleit voor gratis lerarenopleiding

UTRECHT (ANP) - Maak lerarenopleidingen gratis als middel om het lerarentekort te lijf te gaan. Daarvoor pleit voorzitter Tamar van Gelder van de Algemene Onderwijsbond (AOb) in het Onderwijsblad van de bond. "Voor mij is dat een no-brainer, toch wordt het niet echt serieus onderzocht", zegt ze op de website van het blad.

Ze wijst erop dat er al regelingen bestaan die het aantrekkelijker moeten maken voor studenten om voor een lerarenopleiding te kiezen. Zo betalen ze de eerste twee jaar slechts de helft van het collegegeld. "Voor zij-instromers zijn er bijvoorbeeld allemaal verschillende regelingen", aldus Van Gelder. "Maar zij moeten vaak zelf op zoek naar een werkgever en leuren voor de subsidie. Dat maakt het onaantrekkelijk om zij-instromer te worden."

Ze ziet wel iets in een rijksacademie, vergelijkbaar met de opleiding van Defensie of de Politieacademie. Daar volgen mensen gratis een opleiding en krijgen ze ook direct een inkomen. "Zeker voor mensen die al werken en overwegen leraar te worden, moet het heel eenvoudig en goedkoop worden gemaakt. Zonder aan de bekwaamheidseisen en bevoegdheden te tornen."

De AOb-voorzitter vreest niet voor een stormloop als de lerarenopleiding gratis wordt. "Mensen zeggen ook: straks wordt iedereen leraar, als dat gratis is. Maar dat is bij de Politieacademie toch ook niet het geval? Zolang de lat hoog blijft liggen, selecteert dat zichzelf prima uit."

Meer uit Binnenland

Geen gerechtigheid op Malta na vrijspraak, klaagt Omtzigt

ENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.

40 minuten geleden
Politie: beelden arrestatie Balgoij na geweld Overasselt zijn nep

BALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".

3 uur geleden
Onderzoek ME bij Overasselt afgerond: meerdere wapens gevonden

OVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.

3 uur geleden
Meer dan 10.000 euro opgehaald voor doodgeschoten man Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.

3 uur geleden
Tekort studentenhuisvesting hoog ondanks nieuwbouw

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."

5 uur geleden
Heumen besluit donderdag over sluiting huis Overasselt na geweld

HEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.

6 uur geleden
Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

6 uur geleden