Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsbond pleit voor gratis lerarenopleiding

Onderwijsbond pleit voor gratis lerarenopleiding

UTRECHT (ANP) - Maak lerarenopleidingen gratis als middel om het lerarentekort te lijf te gaan. Daarvoor pleit voorzitter Tamar van Gelder van de Algemene Onderwijsbond (AOb) in het Onderwijsblad van de bond. "Voor mij is dat een no-brainer, toch wordt het niet echt serieus onderzocht", zegt ze op de website van het blad.

Ze wijst erop dat er al regelingen bestaan die het aantrekkelijker moeten maken voor studenten om voor een lerarenopleiding te kiezen. Zo betalen ze de eerste twee jaar slechts de helft van het collegegeld. "Voor zij-instromers zijn er bijvoorbeeld allemaal verschillende regelingen", aldus Van Gelder. "Maar zij moeten vaak zelf op zoek naar een werkgever en leuren voor de subsidie. Dat maakt het onaantrekkelijk om zij-instromer te worden."

Ze ziet wel iets in een rijksacademie, vergelijkbaar met de opleiding van Defensie of de Politieacademie. Daar volgen mensen gratis een opleiding en krijgen ze ook direct een inkomen. "Zeker voor mensen die al werken en overwegen leraar te worden, moet het heel eenvoudig en goedkoop worden gemaakt. Zonder aan de bekwaamheidseisen en bevoegdheden te tornen."

De AOb-voorzitter vreest niet voor een stormloop als de lerarenopleiding gratis wordt. "Mensen zeggen ook: straks wordt iedereen leraar, als dat gratis is. Maar dat is bij de Politieacademie toch ook niet het geval? Zolang de lat hoog blijft liggen, selecteert dat zichzelf prima uit."

Meer uit Binnenland

Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. Zowel in Zandvoort als in Scheveningen zijn de parkeerplaatsen vol.

7 minuten geleden
Hart voor Den Haag en D66: onderhandelingen definitief geklapt

DEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.

17 minuten geleden
Rode Kruis zet 175 bedden klaar in nachtopvang in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.

1 uur geleden
Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

2 uur geleden
Activisten Extinction Rebellion betreden spoor Utrecht Centraal

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.

2 uur geleden
Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

3 uur geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

4 uur geleden