Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsbond: hardere acties volgen als bezuinigingen doorgaan

Onderwijsbond: hardere acties volgen als bezuinigingen doorgaan

UTRECHT (ANP) - Als het kabinet de bezuinigingen op het hoger onderwijs doorzet, dan volgen hardere acties dan het protest van deze maandag in Utrecht. Voorzitter Tamar van Gelder van de Algemene Onderwijsbond (AOb) stelde dat in het vooruitzicht bij aanvang van het protest op het Domplein.

"We gaan altijd eerst in gesprek. Maar als we deze bezuiniging van meer dan een miljard euro terugzien in de miljoenennota, dan kunnen we niet anders dan verder actievoeren", zei Van Gelder. "Dan gaan we het hele actie-arsenaal opentrekken." Dat betekent meer gaan demonstreren, maar in het ultieme geval ook gaan staken, aldus de AOb-voorzitter. Ze verwijt het kabinet "onbehoorlijk bestuur".

Op het Domplein zijn enkele honderden mensen uit het onderwijs bijeengekomen om duidelijk te maken dat ze de bezuinigingen niet willen accepteren. Veel onderwijsorganisaties steunen het protest. "Onderwijs is geen kostenpost, maar een investering in mensen, de maatschappij en de economie", vindt Van Gelder.

Het protest richt zich niet alleen tegen de bezuinigingen, maar ook tegen de langstudeerboete van 3000 euro die de coalitie wil invoeren. "Het is geen wonder dat dit in geen enkel verkiezingsprogramma stond, want het is ook te belachelijk om op te schrijven", zei voorzitter Abdelkader Karbache van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb), waarop hij applaus kreeg. "Het werkt niet alleen averechts, maar zorgt er ook voor dat studeren weer voor de elite wordt."

Meer uit Binnenland

Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

13 minuten geleden
Directeur Kunstmuseum: Fuchs was een van de grote kunstpausen

DEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.

35 minuten geleden
Cel en tbs voor serie aanrandingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.

1 uur geleden
Tielen wil verbeteringen afdwingen bij bestuur Haga Lyceum

DEN HAAG (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs moet van staatssecretaris Judith Tielen (Voortgezet Onderwijs) direct verbeteringen doorvoeren op het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Het schoolbestuur heeft een zogenoemde aanwijzing gekregen van Tielen, omdat de onderwijskwaliteit niet voldoende is en omdat de Onderwijsinspectie wanbeheer van de directie vaststelde.

1 uur geleden
Rudi Fuchs, oud-directeur van het Stedelijk Museum, overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.

1 uur geleden
Kabinet denkt aan 350 miljoen compensatie voor lastenverzwaring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.

3 uur geleden
Amsterdam Dance Event evenaart record met 600.000 bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.

3 uur geleden