Onderwijsbond blijft zorgen houden over lesuitval en achterstand
DEN HAAG (ANP) - De Algemene Onderwijsbond (AOb) kan zich erin vinden dat scholieren en docenten met de nieuwe versoepelingen van de coronamaatregelen niet meer twee zelftesten per week hoeven te doen. "In de praktijk merkten we al dat leerlingen minder preventief testten", legt een woordvoerster van de AOb uit. Wel blijft de onderwijsbond zich zorgen maken over de vele lessen die uitvallen vanwege corona.
"Het is nog niet 'business as usual' op de scholen", vertelt de woordvoerster. "Er zijn nog hoge achterstanden om in te halen en de uitval, ook bij leraren, blijft hoog." De bond maakt zich zorgen over hoe de achterstanden ingehaald moeten worden.
Het kabinet heeft dinsdag nieuwe versoepelingen aangekondigd van de coronamaatregelen. In het algemeen hoeven Nederlanders zich niet meer te laten testen als ze geen klachten hebben. Ook testen voor toegang tot grote evenementen is niet meer nodig. Reizigers buiten de Schengen-zone moeten wel gevaccineerd zijn, een herstelbewijs hebben of een test hebben gedaan om Nederland binnen te komen.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
19 minuten geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
31 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
40 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
59 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
1 uur geleden