Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onderwijsbond: basisscholen komen zeker 9100 leerkrachten tekort

Onderwijsbond: basisscholen komen zeker 9100 leerkrachten tekort

UTRECHT (ANP) - Het basisonderwijs kwam vorig jaar minstens 9100 leraren tekort. Daarnaast zoeken scholen nog 1100 leiders. Het aantal leerkrachten dat van de opleidingen komt is niet genoeg om het tekort op korte termijn op te lossen, zegt de Algemene Onderwijsbond (AOb). "We gaan langzaam naar een beter salaris, we zien meer jonge collega’s. Maar dat is niet genoeg", stelt bestuurder Thijs Roovers in een verklaring.

Volgens de vakbond vormt het tekort 9 procent van de totale werkgelegenheid op basisscholen. "In de grote steden ligt dit aandeel hoger met zo’n 14 procent", aldus de AOb. Die wil dat mensen sneller een vast contract krijgen, om te voorkomen dat ze het onderwijs na een paar jaar verlaten. Ook wil de bond dat er meer wordt gedaan tegen stress.

Ondersteunende medewerkers, zoals conciërges en klassenassistenten, zijn in het onderzoek niet meegerekend. De AOb denkt dat basisscholen daar ook duizenden van tekort komen.

Meer uit Binnenland

Meer verkeersdoden in 2025, vooral onder fietsers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.

2 uur geleden
Half miljoen onterechte parkeerboetes door scanauto's, schat AP

DEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.

2 uur geleden
93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

13 uur geleden
Minister besluit vooralsnog niet tot inreisverbod voor rapper Ye

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.

17 uur geleden
Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

17 uur geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

17 uur geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

18 uur geleden