Onderwijsbond: basisscholen komen zeker 9100 leerkrachten tekort
UTRECHT (ANP) - Het basisonderwijs kwam vorig jaar minstens 9100 leraren tekort. Daarnaast zoeken scholen nog 1100 leiders. Het aantal leerkrachten dat van de opleidingen komt is niet genoeg om het tekort op korte termijn op te lossen, zegt de Algemene Onderwijsbond (AOb). "We gaan langzaam naar een beter salaris, we zien meer jonge collega’s. Maar dat is niet genoeg", stelt bestuurder Thijs Roovers in een verklaring.
Volgens de vakbond vormt het tekort 9 procent van de totale werkgelegenheid op basisscholen. "In de grote steden ligt dit aandeel hoger met zo’n 14 procent", aldus de AOb. Die wil dat mensen sneller een vast contract krijgen, om te voorkomen dat ze het onderwijs na een paar jaar verlaten. Ook wil de bond dat er meer wordt gedaan tegen stress.
Ondersteunende medewerkers, zoals conciërges en klassenassistenten, zijn in het onderzoek niet meegerekend. De AOb denkt dat basisscholen daar ook duizenden van tekort komen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
11 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
1 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
1 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
8 uur geleden