Onderwijs blijft bezorgd over herstelplan kabinet
DEN HAAG (ANP) - Het basisonderwijs en het middelbaar onderwijs zijn nog niet overtuigd door de plannen van onderwijsstaatssecretaris Mariëlle Paul om de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren. Zo is er nog geen geld geregeld om dat voor elkaar te krijgen, zeggen zes koepelorganisaties en bonden in een gezamenlijke reactie. Volgens hen roept dat vraagtekens op, "zeker in het licht van de forse bezuinigingen".
De verklaring komt van de koepels voor basisscholen (PO-Raad) en middelbare scholen (VO-raad), de vereniging van schoolleiders AVS, vakbonden AOb en CNV en de Federatie van Onderwijsvakorganisaties (FvOv). Ze zeggen dat ze de intenties van Paul toejuichen en dat ze aanknopingspunten zien, maar dat de staatssecretaris ook "onwenselijke of onrealistische voorstellen" heeft.
Staatssecretaris Paul wil onder meer dat lezen, schrijven en rekenen belangrijker worden in de klas. Daarnaast wil ze het lerarentekort indammen. Ze kondigde dinsdag aan dat ze met leraren, leerlingen, ouders en schooldirecteuren wil praten over manieren om de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren. In het voorjaar wil ze een herstelplan klaar hebben.
De sector wil dat scholen al vanaf volgend schooljaar duidelijk weten hoeveel geld ze in de komende tien jaar structureel krijgen. Scholen klagen al langer dat eenmalige subsidies niet voldoende zijn om mensen in dienst te nemen en te houden om gaten in de bezetting te vullen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Hugo de Jonge en meerdere familieleden van hem zijn ernstig bedreigd tijdens de coronapandemie. Hij zei dat hij en zijn gezin een nacht hun huis moesten verlaten, "omdat mijn huis werd bestormd", zei hij tegen de coronacommissie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona gaat maandag zijn laatste week met openbare verhoren in. Voormalig minister-president Mark Rutte verschijnt maandag voor de commissie, aldus commissievoorzitter Daan de Kort. Voor Rutte is het de tweede keer dat hij onder ede wordt gehoord. Ook oud-zorgminister Ernst Kuipers en arts en epidemioloog Anja Schreijer worden gehoord.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook toenmalig zorgminister Hugo de Jonge denkt dat de communicatie tijdens de coronapandemie over de dilemma's waarin het kabinet moest kiezen beter kon. Eerder donderdag zei toenmalig SCP-directeur Kim Putters dat ook. "Dat hadden we intensiever en meer moeten doen", zei De Jonge tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Debatten in de Tweede en Eerste Kamer over de coronamaatregelen gingen ten koste van het uitvoerende werk dat het ministerie van Volksgezondheid moest doen, zei toenmalig zorgminister Hugo de Jonge. Daarover stuurde hij boze appjes naar collegaminister en partijgenoot Ferd Grapperhaus, werd duidelijk tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie over rolverdeling na 3e alinea
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een volgende gezondheidscrisis moeten er meer mogelijkheden zijn voor centrale aansturing, vindt voormalig minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat vooral het spreiden van patiënten en het opschalen van het aantal bedden op de intensive care centraal geregeld moeten kunnen worden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook Kim Putters is erg kritisch op de bezuinigingen op pandemische paraatheid, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Meerdere mensen die werden verhoord, zowel experts als politici, gingen de oud-directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau voor in zijn kritiek.
12 uur geleden