Onderwijs blijft bezorgd over herstelplan kabinet
DEN HAAG (ANP) - Het basisonderwijs en het middelbaar onderwijs zijn nog niet overtuigd door de plannen van onderwijsstaatssecretaris Mariëlle Paul om de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren. Zo is er nog geen geld geregeld om dat voor elkaar te krijgen, zeggen zes koepelorganisaties en bonden in een gezamenlijke reactie. Volgens hen roept dat vraagtekens op, "zeker in het licht van de forse bezuinigingen".
De verklaring komt van de koepels voor basisscholen (PO-Raad) en middelbare scholen (VO-raad), de vereniging van schoolleiders AVS, vakbonden AOb en CNV en de Federatie van Onderwijsvakorganisaties (FvOv). Ze zeggen dat ze de intenties van Paul toejuichen en dat ze aanknopingspunten zien, maar dat de staatssecretaris ook "onwenselijke of onrealistische voorstellen" heeft.
Staatssecretaris Paul wil onder meer dat lezen, schrijven en rekenen belangrijker worden in de klas. Daarnaast wil ze het lerarentekort indammen. Ze kondigde dinsdag aan dat ze met leraren, leerlingen, ouders en schooldirecteuren wil praten over manieren om de kwaliteit van het onderwijs te verbeteren. In het voorjaar wil ze een herstelplan klaar hebben.
De sector wil dat scholen al vanaf volgend schooljaar duidelijk weten hoeveel geld ze in de komende tien jaar structureel krijgen. Scholen klagen al langer dat eenmalige subsidies niet voldoende zijn om mensen in dienst te nemen en te houden om gaten in de bezetting te vullen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.
20 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is van plan de erkenning van aspirant-omroep Ongehoord Nederland in te trekken, meldt ON!-directeur Peter Vlemmix na met haar te hebben gesproken op het ministerie. RTL Nieuws, AD en De Telegraaf meldden eerder dinsdag al dat Letschert de eerste formele stap zet.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen heeft tijdens het vragenuur de publieke tribune laten ontruimen, nadat de vergadering drie keer kort na elkaar was verstoord door schreeuwende bezoekers. Het ging om een pro-Palestijns protest dat is opgeëist door XR Justice Now!, onderdeel van Extinction Rebellion Nederland.
6 uur geleden