Onderscheiding voor voormalig voorzitter VNO-NCW Hans de Boer
DEN HAAG (ANP) - Hans de Boer, tot vorige week voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW, is bij zijn officiële afscheid door koning Willem-Alexander benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau.
De Boer was in totaal zes jaar voorzitter van VNO-NCW en bleef enkele maanden langer aan vanwege de coronacrisis. Hij kreeg de onderscheiding van premier Mark Rutte tijdens zijn afscheidssymposium dat online werd uitgezonden voor onder meer leden, personeel en vrienden.
Hij ontving de koninklijke onderscheiding voor zijn inzet voor ondernemers met onder meer een pensioenakkoord, akkoorden over topvrouwen en bijvoorbeeld zijn inzet om Nederland met de sociale partners en kabinet door de crisis te loodsen. Naast de koninklijke onderscheiding werd De Boer ook benoemd tot erelid van verdiensten van VNO-NCW door vicevoorzitter Maxime Verhagen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
9 uur geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
11 uur geleden