
Onderscheiding voor omgekomen Russische oorlogsblogger
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de bij een aanslag gedode Russische militaire blogger Vladlen Tatarski postuum onderscheiden. De uiterst fanatieke voorstander van de oorlog tegen Oekraïne kwam zondag om het leven door een bomexplosie tijdens een bijeenkomst in een café in Sint-Petersburg.
Tatarski is de Orde van Moed toegekend voor de moed en dapperheid die hij heeft getoond bij de uitoefening van zijn professionele taken, maakte het Kremlin bekend.
Volgens de Russische justitie zit de Oekraïense geheime dienst achter de aanslag, met hulp van aanhangers van de gevangen Russische oppositieleider Aleksej Navalni. Tatarski had ruim 560.000 volgers op het sociale medium Telegram en hij was een van de invloedrijkste militaire bloggers in het land. De politie hield al een vrouw aan.
Meer uit Buitenland
HANOI (ANP/AFP) - Vietnam laat rond het vijftigste jubileum van de val van Saigon ruim 8000 gevangenen vrij. Het gaat volgens een overheidsverklaring ook om 25 buitenlanders met negen verschillende nationaliteiten.
4 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Een groep filantropen, waaronder de stichting van Microsoft-oprichter Bill Gates, heeft een nieuw fonds opgericht om onder meer babysterfte in Afrikaanse landen tegen te gaan. Er is bijna 500 miljoen dollar (440 miljoen euro) vrijgemaakt en door de deelnemers wordt ook nog 100 miljoen dollar direct geïnvesteerd in geboortezorg.
26 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse netbeheerder Red Eléctrica (REE) stuurt aan op betere verbindingen met het Franse stroomnet, onder meer via de Golf van Biskaje. Dat moet de elektriciteitsvoorziening op het Iberisch schiereiland stabieler maken, zei een bestuurder van de netbeheerder na de grote stroomstoring van maandag. Die ontregelde het dagelijks leven van miljoenen mensen in Spanje en Portugal.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese oppositieleider Pierre Poilievre lijkt na de verkiezingen van maandag zijn zetel in het parlement te verliezen. De liberaal Bruce Fanjoy versloeg de voorman van de conservatieven in zijn kiesdistrict Carleton, voorspelt omroep CBC.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten melden dat de grote brand die uitbrak na een explosie in de belangrijke haven Shahid Rajaee, onder controle is. Door de ontploffing vielen afgelopen weekend zeker zeventig doden, berichten staatsmedia.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - S10 heeft wegens privéomstandigheden besloten haar vier optredens op de bevrijdingsfestivals op 5 mei in Assen, Den Haag, Amsterdam en Roermond te annuleren. Ze stelt de shows die ze deze week zou geven met haar clubtour in Eindhoven, Antwerpen en Alkmaar uit. Dat laat het management van de zangeres weten aan het ANP.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw op grote schaal drones op elkaar afgevuurd, ondanks Amerikaanse druk om het vredesproces vlot te trekken. Aan beide kanten van de grens zouden doden zijn gevallen.
3 uur geleden