Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemingsraad PostNL naar rechter om vergoedingen bezorgers

Ondernemingsraad PostNL naar rechter om vergoedingen bezorgers

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingsraad van PostNL heeft de directie van het postbedrijf voor de rechter gedaagd. Het medezeggenschapsorgaan vindt dat duizenden postbezorgers nog recht hebben op bepaalde vergoedingen. Maar PostNL is het daar niet mee eens en is van mening dat de kwestie eigenlijk thuishoort in het cao-overleg met vakbonden.

De zaak dient donderdag bij de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam. Volgens een woordvoerster van het postbedrijf houdt het geschil verband met veranderingen en besparing die PostNL heeft doorgevoerd na de fusie met Sandd. De samensmelting zorgde voor veel veranderingen binnen op de organisatie. Zo kregen postbezorgers ook te maken met nieuwe roosters.

"Bij alle veranderingen zijn we tot nu toe met de ondernemingsraad tot goede oplossingen gekomen. Helaas heeft de ondernemingsraad in dit geval gekozen voor de juridische route", bevestigt de zegsvrouw van PostNL na een bericht hierover van Het Financiële Dagblad. De zakenkrant schrijft dat het gaat om claim van 5 miljoen euro op jaarbasis, maar daarover wil PostNL zelf niks kwijt.

PostNL en Sandd zijn nu al meer dan anderhalf jaar één bedrijf. Over de fusie is nog veel juridisch gesteggel. Daarbij gaat het er ook om of de fusie überhaupt wel mag. De overheid gaf eerder onder voorwaarden toestemming voor het samengaan van de twee. Maar na klachten van concurrerende postbedrijven ging de rechter daar in eerste aanleg niet in mee en vernietigde dit besluit. Daarop ging de Staat in hoger beroep.

Meer uit Financieel

Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

30 minuten geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

32 minuten geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

48 minuten geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

1 uur geleden
Hasbro overtreft verwachtingen door populariteit kaartspel Magic

PAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.

1 uur geleden
Tesla zakt op negatief Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.

2 uur geleden
Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

3 uur geleden