Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemingsraad PostNL naar rechter om vergoedingen bezorgers

Ondernemingsraad PostNL naar rechter om vergoedingen bezorgers

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingsraad van PostNL heeft de directie van het postbedrijf voor de rechter gedaagd. Het medezeggenschapsorgaan vindt dat duizenden postbezorgers nog recht hebben op bepaalde vergoedingen. Maar PostNL is het daar niet mee eens en is van mening dat de kwestie eigenlijk thuishoort in het cao-overleg met vakbonden.

De zaak dient donderdag bij de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam. Volgens een woordvoerster van het postbedrijf houdt het geschil verband met veranderingen en besparing die PostNL heeft doorgevoerd na de fusie met Sandd. De samensmelting zorgde voor veel veranderingen binnen op de organisatie. Zo kregen postbezorgers ook te maken met nieuwe roosters.

"Bij alle veranderingen zijn we tot nu toe met de ondernemingsraad tot goede oplossingen gekomen. Helaas heeft de ondernemingsraad in dit geval gekozen voor de juridische route", bevestigt de zegsvrouw van PostNL na een bericht hierover van Het Financiële Dagblad. De zakenkrant schrijft dat het gaat om claim van 5 miljoen euro op jaarbasis, maar daarover wil PostNL zelf niks kwijt.

PostNL en Sandd zijn nu al meer dan anderhalf jaar één bedrijf. Over de fusie is nog veel juridisch gesteggel. Daarbij gaat het er ook om of de fusie überhaupt wel mag. De overheid gaf eerder onder voorwaarden toestemming voor het samengaan van de twee. Maar na klachten van concurrerende postbedrijven ging de rechter daar in eerste aanleg niet in mee en vernietigde dit besluit. Daarop ging de Staat in hoger beroep.

Meer uit Financieel

'Echte kaas zonder koeien' dichterbij door miljoeneninvestering

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.

34 minuten geleden
Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

1 uur geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

2 uur geleden
Claimclub zet mkb-claim tegen ABN AMRO door in hoger beroep

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) wil via een hoger beroep opnieuw proberen compensatie af te dwingen van ABN AMRO voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zouden hebben betaald. De rechtbank in Amsterdam oordeelde in juli dat de ondernemers namens wie de claim was ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaarde de claimorganisatie niet-ontvankelijk. Daar wil de stichting het niet bij laten zitten.

3 uur geleden
Trump Media gaat fuseren met kernfusiebedrijf TAE

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Trump Media & Technology Group van de Amerikaanse president Donald Trump, dat onder meer zijn socialemediaplatform Truth Social bezit, gaat fuseren met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie. Met de transactie die geheel in aandelen wordt afgehandeld, is meer dan 6 miljard dollar gemoeid.

3 uur geleden
Chipmaker Micron bij stijgers op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.

3 uur geleden
ECB ziet sterkere groei economie eurozone

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.

5 uur geleden