Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemingsraad Nedcar naar rechter om inzage in stukken VDL

Ondernemingsraad Nedcar naar rechter om inzage in stukken VDL

BORN (ANP) - De ondernemingsraad (or) van autofabriek Nedcar in Born spant een kort geding aan tegen VDL. Op die manier wil de or inzage afdwingen in financiële stukken van Nedcar-eigenaar VDL. De or wil onder meer inzage in het afkoopbedrag dat BMW aan VDL heeft overgemaakt vanwege voortijdige beëindiging van het contract. Geld dat mede bedoeld zou zijn voor een sociaal plan, nu duizenden medewerkers van Nedcar hun baan dreigen te verliezen.

Het was oorspronkelijk de bedoeling dat ook de opvolger van de MINI Countryman in Born zou worden gebouwd, maar BMW trok dat contract eenzijdig in. De or wil weten welke schadevergoeding daarvoor aan VDL is betaald, maar de directie weigert inzage, laat or-voorzitter Abdel Lahssaini dinsdag weten. Volgens Lahssaini is de handelwijze van VDL in strijd met de wet op de ondernemingsraden. Voor zover hij weet is 70 procent van het door BMW betaalde bedrag bedoeld voor het sociaal plan. Maar 70 procent waarvan, vraagt de or zich af. De or wil dan ook inzage in het volledige bedrag. "Wij zijn hier als or niet in gekend en krijgen ook geen inzage", zegt Lahssaini.

De or wil ook inzage in de afspraken die met Rivian zijn gemaakt. Dat Amerikaanse bedrijf betaalde 100 miljoen euro voor exclusiviteitsrecht in Born, zodat VDL niet met andere potentiële klanten in zee zou gaan. De or wil die afspraken inzien rond het overmaken van dat bedrag. De or wil weten of dat bedrag is weggesluisd naar Eindhoven. En zo ja, waarom dat is gebeurd. "Je kunt niet zomaar 100 miljoen uit Nedcar weghalen en naar VDL wegsluizen", liet Lahssaini eerder weten.

Gestaakt

De or wil daarbij volledige inzage, en geen gedeeltelijke inzage in de stukken. Lahssaini zei niet geconfronteerd te willen worden met pagina's vol zwartgestreepte onleesbare teksten. Bovendien wil de or een financieel deskundige meenemen om de stukken in te kunnen zien. In een reactie liet VDL weten "dat de or welkom is én blijft om inzage te krijgen." Maar de woordvoerder van VDL gaat niet in op de vraag onder welke voorwaarden inzage wordt gegeven, iets waarover de or juist valt. Het is nog niet bekend wanneer de rechtszaak dient.

Bij Nedcar heeft personeel de laatste tijd ook al herhaaldelijk gestaakt. De vakbonden hebben dinsdag vergeefs verkennende gesprekken gevoerd met de directie van Nedcar in een poging de onderhandelingen te hervatten. "Daar is niks uitgekomen", zegt CNV-bestuurder Jeroen Bruinsma. "We gaan door met stakingsacties."

Meer uit Financieel

Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

42 minuten geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

1 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

2 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

2 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

5 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

5 uur geleden
Concurreren met spaarrentes neemt hap uit winst bunq

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.

7 uur geleden