Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemingsraad Nedcar dreigt met kort geding tegen VDL

Ondernemingsraad Nedcar dreigt met kort geding tegen VDL

BORN (ANP) - De ondernemingsraad van Nedcar dreigt met een kort geding als de directie van moederbedrijf VDL niet alsnog inzage geeft in het afkoopbedrag dat BMW aan VDL heeft gegeven vanwege voortijdige beëindiging van hun contract.

Het was oorspronkelijk de bedoeling dat ook de opvolger van de MINI Countryman in Born zou worden gebouwd, maar BMW trok dat contract eenzijdig in. Daarmee ging werk voor een periode van negen jaar verloren. De or wil weten welke schadevergoeding daarvoor aan VDL is betaald, maar de directie weigert inzage, aldus voorzitter Abdel Lahssaini van de or vrijdag.

De or heeft een advocaat in de arm genomen die een kort geding voorbereidt. Volgens Lahssaini is de handelwijze van VDL in strijd met de wet op de ondernemingsraden.

Brieven

"We hebben de directie inmiddels twee brieven hierover geschreven. Daar is niet op gereageerd. Donderdag is een nieuwe brief ter herinnering de deur uitgegaan. We geven de directie nog drie dagen de tijd. Heeft die woensdag nog steeds niet gereageerd, dan stappen we naar de rechter."

De or wil ook inzage in de afspraken die met Rivian zijn gemaakt. Dat Amerikaanse bedrijf betaalde 100 miljoen euro voor exclusiviteitsrecht in Born, zodat VDL niet met andere potentiële klanten in zee zou gaan. "Wij willen die afspraken inzien rond het overmaken van dat bedrag", aldus Lahssaini. "We denken dat dit bedrag is weggesluisd naar Eindhoven. We willen weten waarom dat is gebeurd. Je kunt niet zomaar 100 miljoen uit Nedcar weghalen en naar VDL wegsluizen."

Productieachterstand

Tenslotte wil de or weten hoe het zit met het uitkeren van een dividend van 300 miljoen euro. "Het blijkt niet om een dividend, maar om een lening te gaan. We willen weten hoe dat zit."

Volgens Lahssaini heeft Nedcar een productieachterstand opgelopen. De twee wilde en vier formele stakingsdagen resulteerden in een achterstand van de bouw van 3800 auto’s, aldus Lahssaini. Tel daarbij op dat BMW heeft gevraagd om een extra productie van 3200 Countrymans, dan kom je op een totale achterstand van 7000 auto’s, rekende Lahssaini voor.

9,5 miljoen per dag

Hij verwacht dat de druk vanuit BMW op VDL dan ook zal toenemen om aan de productie-eisen te voldoen. "De stakingen kosten het bedrijf 9,5 miljoen euro per dag, plus de boetes die daar bovenop komen."

VDL geeft geen commentaar op de uitlatingen van de or. Wel laat een woordvoerder weten dat VDL nooit mededelingen doet over productieaantallen.

Meer uit Financieel

Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.

46 minuten geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

2 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

3 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

3 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

4 uur geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

4 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

4 uur geleden