Ondernemingsraad KLM stapt naar Franse rechter
PARIJS (ANP) - De ondernemingsraad van KLM stapt naar de Franse rechter om een conflict over een commissarisplek in het bestuur van Air France-KLM. Dit bevestigt or-voorzitter Dario Fucci na berichtgeving van De Telegraaf.
Het gaat om een rechtszaak tegen het Europese medezeggenschapsorgaan van Air France-KLM. Maar inhoudelijk kan Fucci er niet meer over zeggen. "We zien de uitspraak met vertrouwen tegemoet", is alles dat hij kwijt wil.
Het conflict draait om het gebruik binnen het luchtvaartconcern dat de Nederlandse personeelsvertegenwoordiging via de Europese or ook een commissaris mocht aandragen die zitting neemt in het concernbestuur. Afgelopen jaren kreeg de or van KLM zo telkens een stem aan tafel in Parijs, maar bij de laatste verkiezing was dit opeens niet het geval. Daar willen de Nederlanders het niet bij laten zitten, vandaar dat de kwestie aan de rechter wordt voorgelegd. De zaak dient naar verwachting in mei.
Er is al jaren sprake van wrijving binnen de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie over de machtsverhoudingen tussen Parijs en Amstelveen, waar het hoofdkantoor van KLM zit. Wat deze zaak extra complex maakt is dat de bewuste commissarisplek wel naar een KLM'er is gegaan, namelijk naar Terence Tilgenkamp. Die was eerder or-voorzitter van KLM maar zou later zijn afgezet door zijn eigen raad. Een ingewijde vertelt dat Tilgenkamp op eigen houtje opereerde en dat zijn kandidatuur voor de zetel in Parijs niet was afgestemd met de or van KLM.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
11 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
13 uur geleden