Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemersvoorman: geef Nederland eerst twee jaar rust

Ondernemersvoorman: geef Nederland eerst twee jaar rust

AMSTERDAM (ANP) - Ondernemers hebben na de coronacrisis vooral rust nodig en geen nieuw politiek beleid, vindt ondernemersorganisatie MKB-Nederland. "Geef Nederland twee jaar rust. Zet een aantal dingen tijdelijk buitenspel", heeft voorzitter Jacco Vonhof gezegd in de podcast Kwestie van Centen van De Telegraaf.

Volgens de ondernemersvoorman moeten de formerende partijen in Den Haag voor de komende twee jaar alleen een regeerakkoord maken dat is gericht op economisch herstel. "Wij ondersteunen het denken van de minister-president om de formatie in twee sporen te doen", stelt Vonhof tegen de krant, die daarbij aantekende dat de MKB-Nederland-voorzitter wel een paar stappen verder gaat dan premier Mark Rutte.

Rutte wil het herstelplan als eerste afspreken, maar dat zou dan een soort eerste deel worden van het uiteindelijke regeerakkoord. Vonhof heeft het tegen De Telegraaf echt over het in tweeën knippen van het regeerakkoord. "Ik hoop dat men snapt dat een zieke patiënt die aan de beterende hand is niet van de ene op de andere dag uit bed stapt en zegt: ’Hé hallo, hier ben ik weer’. Nee, die geef je even een tijdje rust", zo verduidelijkt Vonhof. Dat zou volgens hem betekenen dat voorlopig afgezien moet worden van bezuinigingen, lastenverzwaringen en andere grote veranderingen in het beleid.

Meer uit Financieel

Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

51 minuten geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

7 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

13 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

13 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

14 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

14 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

14 uur geleden