Ondernemersvoorman: geef Nederland eerst twee jaar rust
AMSTERDAM (ANP) - Ondernemers hebben na de coronacrisis vooral rust nodig en geen nieuw politiek beleid, vindt ondernemersorganisatie MKB-Nederland. "Geef Nederland twee jaar rust. Zet een aantal dingen tijdelijk buitenspel", heeft voorzitter Jacco Vonhof gezegd in de podcast Kwestie van Centen van De Telegraaf.
Volgens de ondernemersvoorman moeten de formerende partijen in Den Haag voor de komende twee jaar alleen een regeerakkoord maken dat is gericht op economisch herstel. "Wij ondersteunen het denken van de minister-president om de formatie in twee sporen te doen", stelt Vonhof tegen de krant, die daarbij aantekende dat de MKB-Nederland-voorzitter wel een paar stappen verder gaat dan premier Mark Rutte.
Rutte wil het herstelplan als eerste afspreken, maar dat zou dan een soort eerste deel worden van het uiteindelijke regeerakkoord. Vonhof heeft het tegen De Telegraaf echt over het in tweeën knippen van het regeerakkoord. "Ik hoop dat men snapt dat een zieke patiënt die aan de beterende hand is niet van de ene op de andere dag uit bed stapt en zegt: ’Hé hallo, hier ben ik weer’. Nee, die geef je even een tijdje rust", zo verduidelijkt Vonhof. Dat zou volgens hem betekenen dat voorlopig afgezien moet worden van bezuinigingen, lastenverzwaringen en andere grote veranderingen in het beleid.
Meer uit Financieel
BERKSHIRE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Franse miljardair Xavier Niel wordt de grootste aandeelhouder van Vodafone. Niel neemt het belang van Emirates Telecommunications Group (e&) in het Britse telecombedrijf over voor ongeveer 5,1 miljard euro.
14 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is de afgelopen dagen niet stilgevallen, ondanks aanvallen op vaartuigen. Dat blijkt uit data van AXSMarine. Door de zeestraat voeren deze week iedere dag tientallen schepen. Het aantal ligt nog wel veel lager dan voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder opgelopen, nadat de adviesprijzen een dag eerder al met meerdere centen waren gestegen. Het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran is weer opgelaaid, waardoor de olieprijzen eerder omhooggingen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meer passagiers hebben in mei via een Europese luchthaven gevlogen. Het aantal passagiers steeg met 3,2 procent vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Afgelopen april daalde het aantal nog voor het eerst sinds de luchtvaartsector herstelde van de coronapandemie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. De aandacht bleef uitgaan naar de chipbedrijven, die dit jaar sterk zijn gestegen door de grote vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers kijken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van de Zuid-Koreaanse chipfabrikant SK Hynix. Ook kondigde de Amerikaanse chipmaker Micron Technology aan de komende tien jaar meer dan 250 miljard dollar te investeren in nieuwe fabrieken in de Verenigde Staten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - EasyJet heeft een nieuw overnamebod ontvangen van de Amerikaanse investeringsmaatschappij Apollo Global Management. De Britse luchtvaartmaatschappij stemde maandag nog in beginsel in met een bod van investeringsmaatschappij Castlelake, maar Apollo biedt vrijdag meer voor de vliegmaatschappij.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse chipmaker SK Hynix heeft 26,5 miljard dollar (ongeveer 23,1 miljard euro) opgehaald bij zijn beursgang op Wall Street vrijdag. Het bedrijf, dat al een notering in Seoul heeft, realiseert hiermee de grootste Amerikaanse beursgang ooit door een buitenlands bedrijf.
2 uur geleden