Ondernemersvoorman: geef Nederland eerst twee jaar rust
AMSTERDAM (ANP) - Ondernemers hebben na de coronacrisis vooral rust nodig en geen nieuw politiek beleid, vindt ondernemersorganisatie MKB-Nederland. "Geef Nederland twee jaar rust. Zet een aantal dingen tijdelijk buitenspel", heeft voorzitter Jacco Vonhof gezegd in de podcast Kwestie van Centen van De Telegraaf.
Volgens de ondernemersvoorman moeten de formerende partijen in Den Haag voor de komende twee jaar alleen een regeerakkoord maken dat is gericht op economisch herstel. "Wij ondersteunen het denken van de minister-president om de formatie in twee sporen te doen", stelt Vonhof tegen de krant, die daarbij aantekende dat de MKB-Nederland-voorzitter wel een paar stappen verder gaat dan premier Mark Rutte.
Rutte wil het herstelplan als eerste afspreken, maar dat zou dan een soort eerste deel worden van het uiteindelijke regeerakkoord. Vonhof heeft het tegen De Telegraaf echt over het in tweeën knippen van het regeerakkoord. "Ik hoop dat men snapt dat een zieke patiënt die aan de beterende hand is niet van de ene op de andere dag uit bed stapt en zegt: ’Hé hallo, hier ben ik weer’. Nee, die geef je even een tijdje rust", zo verduidelijkt Vonhof. Dat zou volgens hem betekenen dat voorlopig afgezien moet worden van bezuinigingen, lastenverzwaringen en andere grote veranderingen in het beleid.
Meer uit Financieel
ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk stopt met twee grootschalige onderzoeken naar de behandeling van de ziekte van Alzheimer. In de studies werd onderzocht of semaglutide, het actieve ingrediënt van Novo Nordisks diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy, de progressie van de ziekte van Alzheimer helpt vertragen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) is onzekerder geworden, omdat de Europese Commissie de deal niet zomaar wil goedkeuren. Toezichthouders in Brussel hebben bezwaren vanwege de concurrentie in de markt. UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, moet met voorstellen komen om die zorgen weg te nemen, anders kan de deal begin volgend jaar worden geblokkeerd.
8 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.
8 uur geleden