Ondernemersorganisaties zien kansen in Afrika
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zouden meer oog moeten hebben voor de kansen die er liggen in Afrika. Ligt het aan VNO-NCW en MKB-Nederland dan zal de handel met het continent tegen 2030 zijn verdubbeld. Dat meldden zij in hun dinsdag gepubliceerde Afrika-strategie.
Nu doen Nederlandse bedrijven volgens de organisaties voor 27 miljard euro zaken in Afrika. Daarnaast is er vorig jaar voor 68 miljard euro geïnvesteerd. Om die bedragen omhoog te krijgen zou onder meer ingezet moeten worden op het vergroten van het netwerk van het Nederlandse bedrijfsleven in Afrika. Ook moet de toegang tot financiële middelen toegepast op het Afrikaanse continent worden verbeterd.
Volgens de VNO-NCW en MKB-Nederland is Afrika een continent in opkomst met een enorme bevolkingstoename, verstedelijking en een gestage groei van de middenklasse. Daarmee staan Afrikaanse landen voor uitdagingen op terreinen waar juist Nederlandse bedrijven goed in zijn zoals voedselproductie, watermanagement, slimme steden en circulaire economie, staat in het rapport.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
38 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.
38 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.
58 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
3 uur geleden