Ondernemersorganisaties zien kansen in Afrika
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zouden meer oog moeten hebben voor de kansen die er liggen in Afrika. Ligt het aan VNO-NCW en MKB-Nederland dan zal de handel met het continent tegen 2030 zijn verdubbeld. Dat meldden zij in hun dinsdag gepubliceerde Afrika-strategie.
Nu doen Nederlandse bedrijven volgens de organisaties voor 27 miljard euro zaken in Afrika. Daarnaast is er vorig jaar voor 68 miljard euro geïnvesteerd. Om die bedragen omhoog te krijgen zou onder meer ingezet moeten worden op het vergroten van het netwerk van het Nederlandse bedrijfsleven in Afrika. Ook moet de toegang tot financiële middelen toegepast op het Afrikaanse continent worden verbeterd.
Volgens de VNO-NCW en MKB-Nederland is Afrika een continent in opkomst met een enorme bevolkingstoename, verstedelijking en een gestage groei van de middenklasse. Daarmee staan Afrikaanse landen voor uitdagingen op terreinen waar juist Nederlandse bedrijven goed in zijn zoals voedselproductie, watermanagement, slimme steden en circulaire economie, staat in het rapport.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.
5 uur geleden