Ondernemersorganisaties zien kansen in Afrika
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zouden meer oog moeten hebben voor de kansen die er liggen in Afrika. Ligt het aan VNO-NCW en MKB-Nederland dan zal de handel met het continent tegen 2030 zijn verdubbeld. Dat meldden zij in hun dinsdag gepubliceerde Afrika-strategie.
Nu doen Nederlandse bedrijven volgens de organisaties voor 27 miljard euro zaken in Afrika. Daarnaast is er vorig jaar voor 68 miljard euro geïnvesteerd. Om die bedragen omhoog te krijgen zou onder meer ingezet moeten worden op het vergroten van het netwerk van het Nederlandse bedrijfsleven in Afrika. Ook moet de toegang tot financiële middelen toegepast op het Afrikaanse continent worden verbeterd.
Volgens de VNO-NCW en MKB-Nederland is Afrika een continent in opkomst met een enorme bevolkingstoename, verstedelijking en een gestage groei van de middenklasse. Daarmee staan Afrikaanse landen voor uitdagingen op terreinen waar juist Nederlandse bedrijven goed in zijn zoals voedselproductie, watermanagement, slimme steden en circulaire economie, staat in het rapport.
Meer uit Financieel
HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
6 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
8 uur geleden