Ondernemersorganisaties: kabinet geeft meer duidelijkheid
AMSTERDAM (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zijn blij dat het kabinet ondernemers meer duidelijkheid geeft over het afbouwen van de coronamaatregelen. Het voornemen van de overheid om in september versoepelingen door te voeren, geeft ondernemers perspectief, aldus de lobbyclubs voor het bedrijfsleven.
Verder werd in de coronapersconferentie van vrijdagavond aangekondigd dat vanaf 20 september als het goed is het thuiswerkadvies vervalt. De ondernemersorganisaties zeggen dat veel werkgevers en werknemers hier lang naar uit hebben gekeken.
Vakbond FNV stelt dat als straks alle maatregelen op kantoor zouden worden losgelaten, dat wel zorgvuldig moet gebeuren. "Hoe graag veel mensen ook weer op kantoor willen werken, de veiligheid en gezondheid van werknemers staan voorop", laat een woordvoerder van de bond weten. Bedrijven zouden moeten blijven nadenken over voldoende ruimte om te werken, looprichtingen en ventilatie, als het aan FNV ligt. Ook vindt de bond dat werknemers in de toekomst zelf moeten kunnen bepalen of zij thuis of op kantoor werken.
Toegangsbewijzen
VNO-NCW en MKB-Nederland zijn wel bezorgd dat bij oplopende besmettingsaantallen het kabinet zich verplicht voelt om alle in het vooruitzicht gestelde versoepelingen toch op te schuiven. "Dat zou niet moeten gebeuren, want op een gegeven moment moeten we toch een keer terug naar normaal", schrijven ze in een reactie. Ze benadrukken dat het voor ondernemers noodzakelijk is om vooruit te kunnen plannen in verband met voorraden en personeel.
Ook uiten de belangenbehartigers hun zorgen over de verplichting, die waarschijnlijk vanaf 20 september geldt voor bijvoorbeeld de horeca, om voor groepen boven de 75 personen met coronatoegangsbewijzen te gaan werken. "Het moet voor ondernemers wel werkbaar blijven", vinden ze.
Voor ondernemers in de nachthoreca verandert er op korte termijn nog niets, zij blijven tot 1 november gesloten. "Voor hen en andere gesloten sectoren, zoals de zakelijke evenementen, is het belangrijk dat de steunmaatregelen voorlopig van kracht blijven." Zowel MKB-Nederland als VNO-NCW is blij dat het kabinet aangeeft de steun voor deze sectoren langer door te trekken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
12 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
18 uur geleden