Ondernemersorganisaties: kabinet geeft meer duidelijkheid
AMSTERDAM (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland zijn blij dat het kabinet ondernemers meer duidelijkheid geeft over het afbouwen van de coronamaatregelen. Het voornemen van de overheid om in september versoepelingen door te voeren, geeft ondernemers perspectief, aldus de lobbyclubs voor het bedrijfsleven.
Verder werd in de coronapersconferentie van vrijdagavond aangekondigd dat vanaf 20 september als het goed is het thuiswerkadvies vervalt. De ondernemersorganisaties zeggen dat veel werkgevers en werknemers hier lang naar uit hebben gekeken.
Vakbond FNV stelt dat als straks alle maatregelen op kantoor zouden worden losgelaten, dat wel zorgvuldig moet gebeuren. "Hoe graag veel mensen ook weer op kantoor willen werken, de veiligheid en gezondheid van werknemers staan voorop", laat een woordvoerder van de bond weten. Bedrijven zouden moeten blijven nadenken over voldoende ruimte om te werken, looprichtingen en ventilatie, als het aan FNV ligt. Ook vindt de bond dat werknemers in de toekomst zelf moeten kunnen bepalen of zij thuis of op kantoor werken.
Toegangsbewijzen
VNO-NCW en MKB-Nederland zijn wel bezorgd dat bij oplopende besmettingsaantallen het kabinet zich verplicht voelt om alle in het vooruitzicht gestelde versoepelingen toch op te schuiven. "Dat zou niet moeten gebeuren, want op een gegeven moment moeten we toch een keer terug naar normaal", schrijven ze in een reactie. Ze benadrukken dat het voor ondernemers noodzakelijk is om vooruit te kunnen plannen in verband met voorraden en personeel.
Ook uiten de belangenbehartigers hun zorgen over de verplichting, die waarschijnlijk vanaf 20 september geldt voor bijvoorbeeld de horeca, om voor groepen boven de 75 personen met coronatoegangsbewijzen te gaan werken. "Het moet voor ondernemers wel werkbaar blijven", vinden ze.
Voor ondernemers in de nachthoreca verandert er op korte termijn nog niets, zij blijven tot 1 november gesloten. "Voor hen en andere gesloten sectoren, zoals de zakelijke evenementen, is het belangrijk dat de steunmaatregelen voorlopig van kracht blijven." Zowel MKB-Nederland als VNO-NCW is blij dat het kabinet aangeeft de steun voor deze sectoren langer door te trekken.
Meer uit Binnenland
ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
25 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
8 uur geleden