Ondernemers willen collectiviteitskorting zorgpremie behouden
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers roepen de overheid op om de collectiviteitskorting op de basiszorgverzekering niet te schrappen. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat veel werkgevers zonder de korting zullen stoppen met hun zogeheten vitaliteitsbeleid. Dit beleid is vaak gericht op het gezond houden van werknemers.
Veel werkgevers en branches hebben nu overeenkomsten met zorgverzekeraars over onder meer extra vergoedingen voor bijvoorbeeld fysiotherapie en geestelijke gezondheidszorg. Het doel daarvan is om ziekte bij werknemers te voorkomen en ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid te verminderen. De ondernemersorganisaties vinden het zonde als er een einde komt aan deze regelingen.
De overheid wil een eind maken aan de collectiviteitskortingen op de basiszorgverzekering omdat Den Haag de situatie afkeurt dat alle verzekerden betalen voor een korting voor een specifieke groep. Ook hoopt de overheid dat het polisaanbod overzichtelijker wordt en dat het vergelijken van zorgverzekeraars makkelijker wordt. Er mag nog wel gekort worden op collectiviteit bij aanvullende verzekeringen, maar kortingen op de basisverzekering dus niet. De afschaffing kan op zijn vroegst in 2023 ingevoerd worden.
Het aantal werkenden dat deelneemt aan dit soort werkgeverscollectieven daalde in 2020 al. Toen werd de maximale korting namelijk verlaagd van 10 naar 5 procent. In 2019 ging het om ruim 6 miljoen werknemers die deelnamen, in 2020 ging het om ruim 5,5 miljoen werknemers.
Meer uit Financieel
TERNEUZEN (ANP) - De havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent hebben in het derde kwartaal hun goederenoverslag via de zeevaart zien stijgen. Dat meldt havenuitbater North Sea Port. De droogte had een beperkt effect op de overslag via de zeevaart, aldus het havenbedrijf.
57 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het personeel van uitkeringsinstantie UWV in Zwolle gaat donderdag actievoeren uit onvrede over het cao-eindbod van de werkgever, meldt De Unie. Volgens de vakbond is de onvrede onder het personeel momenteel zeer groot.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Bandai Namco Entertainment, een grote Japanse uitgever van videogames, is slachtoffer geworden van een datalek. Een partij waarmee het bedrijf achter bekende spelseries als Pac-Man, Tekken en Digimon samenwerkt, heeft te maken gehad met ongeautoriseerde toegang. Daardoor zijn volgens het Japanse persbureau Kyodo ongeveer 346.000 gegevens gelekt, waaronder e-mailadressen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bitcoinbedrijf Bitonic doet deze week aangifte van de hack van zondagavond, waarbij een cybercrimineel vijf klantaccounts wist over te nemen. "De sporen van de aanvaller hebben we veiliggesteld, zodat we die aan de politie kunnen overdragen", laat het bedrijf woensdag weten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs is sinds het bereiken van de recordstand eerder deze maand bijna 20 cent gedaald. Dat blijkt uit data van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De olieprijs staat juist rond het hoogste punt in maanden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een klein verlies begonnen aan een drukke dag voor beleggers met kwartaalcijfers van onder meer Heineken, Unilever, Adyen en ASMI. Daarnaast wordt uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank en de resultaten van Microsoft en Google-moeder Alphabet later op de dag.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zo'n tweehonderd passagiers die ervoor hadden betaald om op een cruiseschip te wonen en de wereld rond te reizen, zijn plotseling gestrand in een Cambodjaanse haven, omdat de rederij geen geld meer heeft. Het Amerikaanse Villa Vie Residences wijt dit aan "buitengewoon sterk" gestegen brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog.
2 uur geleden