Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers willen collectiviteitskorting zorgpremie behouden

Ondernemers willen collectiviteitskorting zorgpremie behouden

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers roepen de overheid op om de collectiviteitskorting op de basiszorgverzekering niet te schrappen. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat veel werkgevers zonder de korting zullen stoppen met hun zogeheten vitaliteitsbeleid. Dit beleid is vaak gericht op het gezond houden van werknemers.

Veel werkgevers en branches hebben nu overeenkomsten met zorgverzekeraars over onder meer extra vergoedingen voor bijvoorbeeld fysiotherapie en geestelijke gezondheidszorg. Het doel daarvan is om ziekte bij werknemers te voorkomen en ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid te verminderen. De ondernemersorganisaties vinden het zonde als er een einde komt aan deze regelingen.

De overheid wil een eind maken aan de collectiviteitskortingen op de basiszorgverzekering omdat Den Haag de situatie afkeurt dat alle verzekerden betalen voor een korting voor een specifieke groep. Ook hoopt de overheid dat het polisaanbod overzichtelijker wordt en dat het vergelijken van zorgverzekeraars makkelijker wordt. Er mag nog wel gekort worden op collectiviteit bij aanvullende verzekeringen, maar kortingen op de basisverzekering dus niet. De afschaffing kan op zijn vroegst in 2023 ingevoerd worden.

Het aantal werkenden dat deelneemt aan dit soort werkgeverscollectieven daalde in 2020 al. Toen werd de maximale korting namelijk verlaagd van 10 naar 5 procent. In 2019 ging het om ruim 6 miljoen werknemers die deelnamen, in 2020 ging het om ruim 5,5 miljoen werknemers.

Meer uit Financieel

Italiaanse spoorvervoerder Italo wil na Duitsland naar Nederland

ROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.

21 minuten geleden
Gegevens van Bijenkorf-klanten ook betrokken bij datalek CEVA

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben tijdens de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA Logistics ook toegang gekregen tot de persoonsgegevens van Bijenkorf-klanten. Dat bevestigt de warenhuisketen donderdag. Het gaat onder meer om namen, adressen en telefoonnummers van mensen die onlinebestellingen hebben gedaan bij de Bijenkorf.

23 minuten geleden
ECB verhoogt rente in eurozone opnieuw om inflatie aan te pakken

BERLIJN (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone opnieuw om de hoge inflatie aan te pakken. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,5 procent. Het is de tweede renteverhoging dit jaar. In juni werden de leenkosten ook met een kwart procentpunt verhoogd. Dat was de eerste renteverhoging sinds september 2023.

25 minuten geleden
Veertig Nederlandse bedrijven naar techbeurs CES in Las Vegas

DEN HAAG (ANP) - Veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt.

53 minuten geleden
Saudi Aramco overweegt verkoop van Nederlands rubberbedrijf

DHAHRAN (ANP) - Saudi Aramco overweegt de verkoop van zijn in Nederland gevestigde dochteronderneming voor synthetische rubber Arlanxeo, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Mogelijk zijn andere chemiebedrijven of investeringsmaatschappijen geïnteresseerd.

1 uur geleden
EU-cyberwaakhond mag nieuw AI-model Mythos gebruiken

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.

2 uur geleden
VS onderzoeken deal Nvidia met AI-startup, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden