Ondernemers willen collectiviteitskorting zorgpremie behouden
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers roepen de overheid op om de collectiviteitskorting op de basiszorgverzekering niet te schrappen. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat veel werkgevers zonder de korting zullen stoppen met hun zogeheten vitaliteitsbeleid. Dit beleid is vaak gericht op het gezond houden van werknemers.
Veel werkgevers en branches hebben nu overeenkomsten met zorgverzekeraars over onder meer extra vergoedingen voor bijvoorbeeld fysiotherapie en geestelijke gezondheidszorg. Het doel daarvan is om ziekte bij werknemers te voorkomen en ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid te verminderen. De ondernemersorganisaties vinden het zonde als er een einde komt aan deze regelingen.
De overheid wil een eind maken aan de collectiviteitskortingen op de basiszorgverzekering omdat Den Haag de situatie afkeurt dat alle verzekerden betalen voor een korting voor een specifieke groep. Ook hoopt de overheid dat het polisaanbod overzichtelijker wordt en dat het vergelijken van zorgverzekeraars makkelijker wordt. Er mag nog wel gekort worden op collectiviteit bij aanvullende verzekeringen, maar kortingen op de basisverzekering dus niet. De afschaffing kan op zijn vroegst in 2023 ingevoerd worden.
Het aantal werkenden dat deelneemt aan dit soort werkgeverscollectieven daalde in 2020 al. Toen werd de maximale korting namelijk verlaagd van 10 naar 5 procent. In 2019 ging het om ruim 6 miljoen werknemers die deelnamen, in 2020 ging het om ruim 5,5 miljoen werknemers.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
4 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
9 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
1 dag geleden