Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers willen collectiviteitskorting zorgpremie behouden

Ondernemers willen collectiviteitskorting zorgpremie behouden

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers roepen de overheid op om de collectiviteitskorting op de basiszorgverzekering niet te schrappen. Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat veel werkgevers zonder de korting zullen stoppen met hun zogeheten vitaliteitsbeleid. Dit beleid is vaak gericht op het gezond houden van werknemers.

Veel werkgevers en branches hebben nu overeenkomsten met zorgverzekeraars over onder meer extra vergoedingen voor bijvoorbeeld fysiotherapie en geestelijke gezondheidszorg. Het doel daarvan is om ziekte bij werknemers te voorkomen en ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid te verminderen. De ondernemersorganisaties vinden het zonde als er een einde komt aan deze regelingen.

De overheid wil een eind maken aan de collectiviteitskortingen op de basiszorgverzekering omdat Den Haag de situatie afkeurt dat alle verzekerden betalen voor een korting voor een specifieke groep. Ook hoopt de overheid dat het polisaanbod overzichtelijker wordt en dat het vergelijken van zorgverzekeraars makkelijker wordt. Er mag nog wel gekort worden op collectiviteit bij aanvullende verzekeringen, maar kortingen op de basisverzekering dus niet. De afschaffing kan op zijn vroegst in 2023 ingevoerd worden.

Het aantal werkenden dat deelneemt aan dit soort werkgeverscollectieven daalde in 2020 al. Toen werd de maximale korting namelijk verlaagd van 10 naar 5 procent. In 2019 ging het om ruim 6 miljoen werknemers die deelnamen, in 2020 ging het om ruim 5,5 miljoen werknemers.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie stijgt bijna 5 procent in mei

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in mei met 4,9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is dezelfde stijging als in april. Volgens het CBS was in bijna 40 procent van de industriƫle branches sprake van groei.

28 minuten geleden
Huurprijs vrije sector stijgt bijna 5 procent in tweede kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het tweede kwartaal gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat melden woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius. Vooral voor appartementen moesten nieuwe huurders meer neertellen.

28 minuten geleden
Aantal faillissementen daalde met 4 procent in juni

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in juni op jaarbasis met 4 procent afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 302 bedrijven failliet. Dat zijn 12 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, maar 15 meer dan in mei.

44 minuten geleden
PostNL: versoepel regels voor wettelijke taak postbezorging

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil soepelere wettelijke verplichtingen voor de bezorging van post. Volgens de postbezorgdienst sluiten de wettelijke verplichtingen niet meer aan bij de werkelijkheid van de postmarkt.

1 uur geleden
Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten. Chipfondsen zoals Micron Technology stonden bij de stijgers op Wall Street. Verder kwamen het bekende jeansmerk Levi Strauss en snack- en frisdrankproducent PepsiCo met kwartaalcijfers. De olieprijzen daalden na de flinke plussen eerder deze week.

8 uur geleden
Volkswagen wil snijden in modelaanbod en productiecapaciteit

WOLFSBURG (ANP/RTR/DPA/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil snijden in het aanbod van modellen en de productiecapaciteit. De directie heeft plannen hiervoor voorgelegd aan de raad van commissarissen. Deze herstructureringsplannen zouden geleidelijk uitgevoerd moeten worden en moeten helpen bij het verlagen van de kosten.

9 uur geleden
Deense boete van 4 ton voor KLM om 'greenwashing'

KOPENHAGEN (ANP/BELGA) - Een rechtbank in Denemarken heeft luchtvaartmaatschappij KLM een boete opgelegd van 3 miljoen Deense kronen, omgerekend 400.000 euro, vanwege "greenwashing". Daarbij doen bedrijven zich groener voor dan ze in werkelijkheid zijn.

11 uur geleden