Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers weinig optimistisch dat kabinet hun problemen oplost

Ondernemers weinig optimistisch dat kabinet hun problemen oplost

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers heeft het gevoel dat het kabinet zich voor hen inzet, maar er is "niet heel veel optimisme" dat premier Dick Schoof hun grootste problemen zal verhelpen. Dat is een van de conclusies van een peiling onder bijna 4000 ondernemers die Kieskompas heeft uitgevoerd op verzoek van ondernemersverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland.

48 procent van de ondervraagden heeft het gevoel dat het kabinet "zich voor ondernemers in het algemeen zal inzetten", maar minder ondernemers zijn ervan overtuigd dat Schoof dat specifiek voor hun sector doet. "In de cultuur, sport en recreatie voelen ondernemers de steun het minst, wat vooral het gevolg zal zijn van de aangekondigde btw-verhoging voor deze sectoren", stellen de ondernemersverenigingen. Het onderzoek werd gedaan na de presentatie van het hoofdlijnenakkoord, maar nog voordat het regeerprogramma van afgelopen vrijdag kwam.

Het grootste knelpunt voor ondernemers is de regeldruk. Ook de hoge loonkosten, het tekort aan personeel en onder meer de hoge kosten voor elektriciteit en gas zijn problemen waar ondernemers tegenaan lopen. De meeste ondernemers denken dat de plannen van het nieuwe kabinet hier op korte termijn weinig aan veranderen, aldus VNO-NCW en MKB-Nederland. Bijna de helft denkt bovendien dat het tekort aan personeel een nog groter probleem wordt door de kabinetsplannen.

De meeste ondernemers hebben nog geen uitgesproken mening over de coalitie. Een derde is (heel) ontevreden, een op de zes ondernemers is (heel) tevreden, wijst de peiling uit.

Meer uit Financieel

Vertrouwen van consumenten licht negatiever in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.

24 minuten geleden
Huizenprijzen iets hoger in september, maar stijgen minder hard

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.

51 minuten geleden
Autoverkoop in EU hoger door meer vraag naar elektrische modellen

BRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.

1 uur geleden
EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

AMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.

2 uur geleden
Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.

2 uur geleden
Aantal nieuwe bedrijven fors gestegen in derde kwartaal

UTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).

4 uur geleden
Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

7 uur geleden