Ondernemers voor het eerst in twee jaar positiever over winst
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in Nederland zagen hun winstgevendheid in het afgelopen kwartaal voor het eerst in ruim twee jaar verbeteren. Maar er zijn wel grote verschillen tussen branches, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De winstgevendheid van ondernemers die auto's verhandelen of repareren is juist hard achteruitgegaan, terwijl zij een paar maanden eerder nog een verbetering zagen.
De winstgevendheid van ondernemers in de autohandel en -reparatie kwam in het begin van het derde kwartaal uit op een min van ruim 8 procent. In het begin van het tweede kwartaal was dit nog een plus van bijna 9 procent. Waar de daling vandaan komt, kan CBS-hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen niet met zekerheid zeggen. Wel ziet hij dezelfde afname van hun omzet. Ook geven de meeste ondernemers in deze sector volgens hem aan dat het personeelstekort de belangrijkste belemmering is in hun bedrijfsvoering.
Over alle bedrijfstakken is de mate van het rendement van ondernemers in juli iets verbeterd, met een plus van bijna 2 procent. Dat is een stuk positiever dan in april, toen er nog een min werd genoteerd. In de bouwnijverheid zijn ondernemers volgens het CBS het positiefst.
Negatief
De meeste ondernemers (bijna 65 procent) hebben in de eerste helft van dit jaar winst gemaakt, aldus het statistiekbureau. Ruim 11 procent leed verlies. Dit gebeurde het vaakst in de cultuur, sport en recreatie, en de horeca.
Verder laat het CBS weten dat het ondernemersvertrouwen in het begin van het derde kwartaal is gestegen, maar nog steeds negatief is. De stand staat nu op min 3,4, vergeleken met min 6 in het begin van het tweede kwartaal. Ondernemers in de landbouw, bosbouw en visserij zijn het negatiefst gestemd. Mensen met een bedrijf in de delfstoffenwinning, het vervoer en opslag en de informatie en communicatie zijn het positiefst.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
40 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
11 uur geleden