Ondernemers verwelkomen investeringsplannen kabinet
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de plannen voor concrete investeringen van de regering. Dat zeggen de organisaties in reactie op de zogeheten Groeibrief die minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat presenteerde. "Investeringen zijn essentieel omdat we op tal van terreinen dreigen vast te lopen."
De ondernemers hameren erop dat de Nederlandse economie moet blijven groeien en dat de verdienkracht van Nederland op peil moet blijven. Anders verarmt Nederland en komen de publieke voorzieningen onder druk te staan. Die groei moet wel duurzaam zijn, zijn VNO-NCW en MKB-Nederland het met Wiebes eens. Ander is die groei niet houdbaar, beseffen ze. De ondernemersorganisaties zien "enorme kansen" in de energietransitie en andere klimaatmaatregelen.
Ook de ondernemersorganisatie voor de technische industrie FME is blij dat het kabinet het verdienvermogen van Nederland wil versterken. Om dat te doen, moet direct meer geld worden gestoken in innovatie en onderwijs. Ook roept FME het kabinet op haast te maken met de plannen voor het investeringsfonds, zodat daarmee volgend jaar een vliegende start kan worden gemaakt.
Meer uit Financieel
ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
3 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
5 uur geleden