Ondernemers verwelkomen investeringsplannen kabinet
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de plannen voor concrete investeringen van de regering. Dat zeggen de organisaties in reactie op de zogeheten Groeibrief die minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat presenteerde. "Investeringen zijn essentieel omdat we op tal van terreinen dreigen vast te lopen."
De ondernemers hameren erop dat de Nederlandse economie moet blijven groeien en dat de verdienkracht van Nederland op peil moet blijven. Anders verarmt Nederland en komen de publieke voorzieningen onder druk te staan. Die groei moet wel duurzaam zijn, zijn VNO-NCW en MKB-Nederland het met Wiebes eens. Ander is die groei niet houdbaar, beseffen ze. De ondernemersorganisaties zien "enorme kansen" in de energietransitie en andere klimaatmaatregelen.
Ook de ondernemersorganisatie voor de technische industrie FME is blij dat het kabinet het verdienvermogen van Nederland wil versterken. Om dat te doen, moet direct meer geld worden gestoken in innovatie en onderwijs. Ook roept FME het kabinet op haast te maken met de plannen voor het investeringsfonds, zodat daarmee volgend jaar een vliegende start kan worden gemaakt.
Meer uit Financieel
MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
19 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
21 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
1 dag geleden