Ondernemers verwelkomen investeringsplannen kabinet
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de plannen voor concrete investeringen van de regering. Dat zeggen de organisaties in reactie op de zogeheten Groeibrief die minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat presenteerde. "Investeringen zijn essentieel omdat we op tal van terreinen dreigen vast te lopen."
De ondernemers hameren erop dat de Nederlandse economie moet blijven groeien en dat de verdienkracht van Nederland op peil moet blijven. Anders verarmt Nederland en komen de publieke voorzieningen onder druk te staan. Die groei moet wel duurzaam zijn, zijn VNO-NCW en MKB-Nederland het met Wiebes eens. Ander is die groei niet houdbaar, beseffen ze. De ondernemersorganisaties zien "enorme kansen" in de energietransitie en andere klimaatmaatregelen.
Ook de ondernemersorganisatie voor de technische industrie FME is blij dat het kabinet het verdienvermogen van Nederland wil versterken. Om dat te doen, moet direct meer geld worden gestoken in innovatie en onderwijs. Ook roept FME het kabinet op haast te maken met de plannen voor het investeringsfonds, zodat daarmee volgend jaar een vliegende start kan worden gemaakt.
Meer uit Financieel
WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
38 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.
4 uur geleden