Ondernemers verwelkomen investeringsplannen kabinet
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de plannen voor concrete investeringen van de regering. Dat zeggen de organisaties in reactie op de zogeheten Groeibrief die minister Eric Wiebes van Economische Zaken en Klimaat presenteerde. "Investeringen zijn essentieel omdat we op tal van terreinen dreigen vast te lopen."
De ondernemers hameren erop dat de Nederlandse economie moet blijven groeien en dat de verdienkracht van Nederland op peil moet blijven. Anders verarmt Nederland en komen de publieke voorzieningen onder druk te staan. Die groei moet wel duurzaam zijn, zijn VNO-NCW en MKB-Nederland het met Wiebes eens. Ander is die groei niet houdbaar, beseffen ze. De ondernemersorganisaties zien "enorme kansen" in de energietransitie en andere klimaatmaatregelen.
Ook de ondernemersorganisatie voor de technische industrie FME is blij dat het kabinet het verdienvermogen van Nederland wil versterken. Om dat te doen, moet direct meer geld worden gestoken in innovatie en onderwijs. Ook roept FME het kabinet op haast te maken met de plannen voor het investeringsfonds, zodat daarmee volgend jaar een vliegende start kan worden gemaakt.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden