Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers: Rotterdamse haven klem door stikstofuitspraken

Ondernemers: Rotterdamse haven klem door stikstofuitspraken

ROTTERDAM (ANP) - Door recente stikstofuitspraken van de rechter is grote onzekerheid ontstaan in de haven van Rotterdam over miljarden aan investeringen in schone fabrieken en productieprocessen. Daarvoor waarschuwt Deltalinqs, de ondernemersvereniging voor bedrijven in het havengebied.

De Raad van State heeft geoordeeld dat niet zomaar meer met terugwerkende kracht geschoven mag worden met stikstofruimte, het zogenoemde intern salderen. Ook oordeelde de rechter vorige maand in een zaak die Greenpeace had aangespannen dat het kabinet te weinig doet om de stikstofdoelen te halen.

Volgens Deltalinqs maakt dit nieuwe investeringen onmogelijk. Daarbij heerst er nu onzekerheid over tientallen al uitgevoerde havenprojecten. "Deze projecten moeten met terugwerkende kracht een natuurvergunning aanvragen, waar dat eerst niet nodig was", aldus de ondernemersvereniging. De organisatie baseert zich op een peiling onder ondernemers in de Rotterdamse haven.

Onzekerheid

"Talloze bedrijven verkeren nu in onzekerheid, waar juist komende jaren massale investeringen nodig zijn in onder meer schonere fabrieken en processen voor biobrandstoffen, waterstof, elektrificatie en bedrijfsuitbreidingen. Juist al die duurzame projecten helpen bovendien de CO2- en stikstofuitstoot nog veel verder te reduceren en dragen bij aan een sterker en concurrerend Europa", zegt Victor van der Chijs, voorzitter van Deltalinqs in een toelichting.

Volgens hem zou het kabinet bedrijven de garantie moeten geven dat hun natuurvergunningen en projecten, waarvoor gebruik is gemaakt van intern salderen, niet in gevaar komen. Ook zou er een "haalbaar plan" moeten komen voor stikstofreductie en natuurherstel. Nu krijgt herstel van de natuur voorrang op onder meer economische ontwikkeling, woningbouw en duurzame projecten.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

15 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

17 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

18 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

21 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

23 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

1 dag geleden