'Ondernemers rekenen op verlenging deadline handelsdeal EU-VK'
UTRECHT (ANP) - De meeste Nederlandse ondernemers denken dat de Europese Unie meer tijd krijgt om een handelsdeal met het Verenigd Koninkrijk te sluiten. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van een rondvraag bij ruim tweehonderd ondernemers die zakendoen met het Verenigd Koninkrijk. Volgens de huidige plannen moeten de Britten dit jaar een handelsakkoord sluiten.
Zo'n 37 procent ziet een verlenging van de zogeheten overgangsfase als het meest waarschijnlijke scenario, toont het onderzoek. Een wat kleiner deel, 34 procent, verwacht wel dat de handelsdeal dit jaar rond komt. En een zesde van de ondervraagden denkt dat er helemaal geen overeenkomst wordt bereikt. De gesprekken tussen Brussel en Londen beginnen kort na 31 januari, wanneer de brexit een feit is.
Tijdens de overgangsfase verandert er vrijwel niets voor bedrijven. De EU-regels blijven gewoon van kracht en de handel vindt dan nog ongestoord plaats. Het merendeel van de bedrijven wil deze periode gebruiken om de voorbereidingen verder voort te zetten. Een kwart van de ondernemers zegt het nodige voorwerk al te hebben gedaan.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.
4 uur geleden