Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers regelen veegmachines in Maastricht om carnavalsafval

Ondernemers regelen veegmachines in Maastricht om carnavalsafval

MAASTRICHT (ANP) - Een aantal ondernemers in de binnenstad van Maastricht heeft woensdag veegmachines ingehuurd om de straten voor hun zaken schoon te maken. De veegmachines haalden onder meer troep weg op de Platielstraat en rond het Vrijthof. De ondernemers wilden op die manier voorkomen dat troep voor hun bedrijven en kroegen bleef liggen als gevolg van de aangekondigde staking van de straatvegers en vuilophaaldiensten.

De stakingen zijn overigens opgeschort, maakten de bonden woensdagochtend bekend. Dat wil overigens niet zeggen dat straten en pleinen in Maastricht vanaf woensdag weer worden schoongeveegd. Ook kliko's worden woensdag niet opgehaald. "Dat lukt niet omdat de roosters nog niet zijn ingevuld", zei een woordvoerster van de gemeente. Vanaf donderdag wordt in de Limburgse hoofdstad begonnen met de schoonmaak en het ophalen van de vuilnis.

Na afloop van het carnaval lag er veel afval op straat. Gevreesd werd dat dit een week lang zou blijven liggen als gevolg van de aangekondigde stakingen. Een aantal ondernemers besloot daarop zelf het initiatief te nemen tot een schoonmaak.

Straatvegers

In Den Bosch zouden de straten woensdag hoe dan ook zijn schoongeveegd, ook al zouden de stakingen niet opgeschort zijn. Het schoonmaken van straten valt in de Brabantse hoofdstad volgens een woordvoerster van de gemeente onder een andere dienst dan de vuilnisophalers, die wel zouden staken. De straatvegers zouden aan die staking niet hebben meegedaan. Vandaar dat het schoonmaken van straten en pleinen in Den Bosch woensdagochtend al is begonnen, zei ze.

Alleen de kliko’s kunnen woensdag in Den Bosch nog niet worden opgehaald. Daarmee wordt pas donderdag begonnen, zei de woordvoerster. Mensen die hun vuil woensdag al kwijt willen kunnen zich daarvoor melden bij de milieustraat.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

2 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

6 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

6 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

7 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

7 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

7 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

7 uur geleden