Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers regelen veegmachines in Maastricht om carnavalsafval

Ondernemers regelen veegmachines in Maastricht om carnavalsafval

MAASTRICHT (ANP) - Een aantal ondernemers in de binnenstad van Maastricht heeft woensdag veegmachines ingehuurd om de straten voor hun zaken schoon te maken. De veegmachines haalden onder meer troep weg op de Platielstraat en rond het Vrijthof. De ondernemers wilden op die manier voorkomen dat troep voor hun bedrijven en kroegen bleef liggen als gevolg van de aangekondigde staking van de straatvegers en vuilophaaldiensten.

De stakingen zijn overigens opgeschort, maakten de bonden woensdagochtend bekend. Dat wil overigens niet zeggen dat straten en pleinen in Maastricht vanaf woensdag weer worden schoongeveegd. Ook kliko's worden woensdag niet opgehaald. "Dat lukt niet omdat de roosters nog niet zijn ingevuld", zei een woordvoerster van de gemeente. Vanaf donderdag wordt in de Limburgse hoofdstad begonnen met de schoonmaak en het ophalen van de vuilnis.

Na afloop van het carnaval lag er veel afval op straat. Gevreesd werd dat dit een week lang zou blijven liggen als gevolg van de aangekondigde stakingen. Een aantal ondernemers besloot daarop zelf het initiatief te nemen tot een schoonmaak.

Straatvegers

In Den Bosch zouden de straten woensdag hoe dan ook zijn schoongeveegd, ook al zouden de stakingen niet opgeschort zijn. Het schoonmaken van straten valt in de Brabantse hoofdstad volgens een woordvoerster van de gemeente onder een andere dienst dan de vuilnisophalers, die wel zouden staken. De straatvegers zouden aan die staking niet hebben meegedaan. Vandaar dat het schoonmaken van straten en pleinen in Den Bosch woensdagochtend al is begonnen, zei ze.

Alleen de kliko’s kunnen woensdag in Den Bosch nog niet worden opgehaald. Daarmee wordt pas donderdag begonnen, zei de woordvoerster. Mensen die hun vuil woensdag al kwijt willen kunnen zich daarvoor melden bij de milieustraat.

Meer uit Binnenland

Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

5 minuten geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

1 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

1 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

2 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

2 uur geleden
Brand na explosie Utrecht onder controle

UTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.

2 uur geleden
Dijksma: tot nu toe vier gewonden in Utrecht, niemand zwaargewond

UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.

2 uur geleden