Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers met sjoemeldiesels eisen schadevergoeding

Ondernemers met sjoemeldiesels eisen schadevergoeding

ZOETERMEER (ANP) - Bedrijven die jarenlang in bestelbusjes rondgereden hebben met sjoemelsoftware eisen een schadevergoeding van autofabrikanten. Transport en Logistiek Nederland (TLN) is een samenwerking aangegaan met Dieselgate.com om de claims van ondernemers te verzamelen. Dat platform heeft uitgezocht dat er bij de achterban van TLN waarschijnlijk tienduizenden van deze vervuilende auto's met gemanipuleerde systemen zijn of zijn geweest.

Het gaat om bedrijfswagens van merken als Mercedes, Renault, Peugeot, Fiat en Volkswagen uit de bouwjaren 2009 tot 2020. Per voertuig kunnen de bedrijven minstens 3000 euro compensatie verwachten, bevestigt Dieselgate.com na berichtgeving door De Telegraaf. Dat baseert het platform op al gedane uitspraken bij Nederlandse en buitenlandse rechtbanken.

Het sjoemeldieselschandaal kwam in 2015 aan het licht bij het Duitse Volkswagen. Later werd bekend dat bij veel andere automerken op grote schaal emissietesten zijn gemanipuleerd met speciale software, waardoor de dieselwagens schoner leken dan ze in werkelijkheid waren.

Particuliere automobilisten

In Nederland hebben meerdere claimclubs sjoemeldieselzaken lopen tegen autofabrikanten. Daarbij is de meeste aandacht volgens Dieselgate.com tot nu toe uitgegaan naar particuliere automobilisten. Maar bijvoorbeeld ook in de bouw of in de installatiebranche moeten talloze sjoemeldiesels zijn gekocht. Het platform hoopt dat ook ondernemers uit die branches zich zullen melden.

Arco Krijgsman, een van de initiatiefnemers van Dieselgate.com, legt uit dat het platform voor de ondernemers al het uitzoekwerk uit handen neemt, zoals het achterhalen van alle voertuiginformatie ."En in de verificatie of het type voertuig ook sjoemelsoftware bevat of heeft bevat. Vervolgens brengen wij de claims aan in de relevante collectieve procedures."

Meer uit Financieel

Frankrijk trekt ruim 1 miljard euro uit voor getroffen boeren

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.

48 minuten geleden
Havenwerkers leggen werk neer, langere wachttijden verwacht

ROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Minder stakers metaal en bouw tegen kabinetsplannen dan verwacht

NIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.

1 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau sinds 2022 door oorlogen en weer

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.

1 uur geleden
McDonald's krijgt last onder dwangsom van ILT om wegwerpbekers

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.

2 uur geleden
FNV kondigt staking brouwerijen Heineken aan om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Werknemers van bierbrouwer Heineken leggen maandag 3 uur lang het werk neer vanwege de kabinetsplannen rond sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Medewerkers in de brouwerijen in Den Bosch en het Zuid-Hollandse Zoeterwoude werken die dag tussen 10.00 uur en 13.00 uur niet.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers wachten vooral op het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt naast de inflatie een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een sterke arbeidsmarkt geeft de centrale bank meer ruimte om de inflatie te bestrijden door de leenkosten te verhogen, terwijl een zwakke banengroei een reden kan zijn om de rente onveranderd te laten.

3 uur geleden