Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers kunnen TVL over vierde kwartaal aanvragen

Ondernemers kunnen TVL over vierde kwartaal aanvragen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers met minimaal 30 procent omzetverlies in het vierde kwartaal kunnen vanaf maandagochtend een aanvraag doen voor een Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL). Het loket voor de coronasteunregeling voor de laatste maanden van dit jaar gaat maandagochtend om 08.00 uur open. Dat loket blijft tot eind januari open.

Ondernemingen krijgen 100 procent van het aandeel vaste lasten dat bij hun sector hoort vergoed, mits ze meer dan 30 procent omzetverlies hebben ten opzichte van het vierde kwartaal van 2019 of het eerste kwartaal van 2020. Voor mkb-ondernemingen is er een maximum van 550.000 euro, voor andere bedrijven is dat 600.000 euro.

Verder gaat het maximumbedrag dat ondernemingen aan staatssteun mogen ontvangen omhoog. Tussen maart 2020 en eind juni 2022 ligt dat nu op 2,3 miljoen euro. Eerder was dat 1,8 miljoen euro. De eerste uitbetalingen zouden nog dit jaar moeten gebeuren.

De voorzitter van werkgeversorganisatie MKB-Nederland, Jacco Vonhof, wil meer compensatie voor ondernemers die inkomsten missen. Dat zei hij in tv-programma WNL Op Zondag naar aanleiding van de lockdown die sinds zondag in Nederland geldt. De coronasteun moet "op onderdelen meer, vooral als het gaat om het ritme waarin die steun komt", zei Vonhof. "Als je de laatste twee weken, de beste twee weken van je jaar, dicht moet, maar je hebt de rest van het kwartaal goed gedraaid, kwalificeer je niet. Dat zou echt onbestaanbaar moeten zijn, dus dat moet gewoon naar 100 procent."

Meer uit Financieel

Verkopen moederbedrijf DAF hard gedaald, Europese markt trekt aan

BELLEVUE (ANP/BLOOMBERG) - PACCAR, het Amerikaanse moederbedrijf van truckfabrikant DAF, heeft de resultaten in het vierde kwartaal van vorig jaar flink zien teruglopen. Het aantal verkochte vrachtwagens daalde wereldwijd met 25 procent tot 32.900, maakte het concern dinsdag bekend.

17 minuten geleden
Fors meer omzet voor Boeing door meer vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP) - Boeing heeft in het afgelopen kwartaal een flink hogere omzet behaald, vooral dankzij een sterke toename van de leveringen van nieuwe vliegtuigen aan klanten. De omzet van het Amerikaanse bedrijf steeg daardoor met 57 procent tot 23,9 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Deutsche Bahn schrapt ruim 1000 managementbanen

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.

1 uur geleden
Uber noemt uitspraak hof 'geweldige overwinning' voor chauffeurs

AMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.

1 uur geleden
FNV teleurgesteld over uitspraak in Uber-zaak, overweegt stappen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.

2 uur geleden
Gemeenten moeten begrotingen meer richten op doelen, vindt BDO

EINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.

3 uur geleden
Werkgeversclubs: handelsverdrag EU-India snel implementeren

DEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.

3 uur geleden