Ondernemers: Duitse economie niet voorbereid op gasboycot Rusland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie is niet voorbereid op een volledige boycot van Russisch aardgas. Daarvoor waarschuwde de voorzitter van de Confederatie van Duitse Werkgeversverenigingen. Rainer Dulger kreeg daarbij bijval van Georg Knill die aan het hoofd staat van de Oostenrijkse industriefederatie. Laatstgenoemde waarschuwde dat het overhaast instellen van een verbod op Russisch gas kan leiden tot hogere prijzen, een daling van de productie en daarmee tot stilstand.
De Europese Unie heeft tot dusver ingestemd met een embargo op de invoer van steenkool uit Rusland. Ook is er een gedeeltelijk embargo op de invoer van Russische olie ingesteld. Tot een gasboycot kwam het nog niet. Een gasembargo zou alleen maar leiden tot een verzwakking van zowel de Duitse als de Oostenrijkse economie, aldus de twee organisaties. Ze waarschuwden ook dat een gasembargo gevolgen zou kunnen hebben voor de werkgelegenheid en zelfs voor de financiën waarmee aan internationale verplichtingen wordt voldaan.
Volgens het duo moeten eventuele nieuwe sancties de Russische economie harder raken dat de binnenlandse economie. "De politieke leiding van Rusland moet voelen dat deze oorlog gevolgen heeft, ook in de economische en financiële sector. De kosten voor de Russische economie moeten en zullen hoog zijn", aldus de twee in een verklaring.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
39 minuten geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
17 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
17 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
17 uur geleden