Ondernemers: Duitse economie niet voorbereid op gasboycot Rusland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie is niet voorbereid op een volledige boycot van Russisch aardgas. Daarvoor waarschuwde de voorzitter van de Confederatie van Duitse Werkgeversverenigingen. Rainer Dulger kreeg daarbij bijval van Georg Knill die aan het hoofd staat van de Oostenrijkse industriefederatie. Laatstgenoemde waarschuwde dat het overhaast instellen van een verbod op Russisch gas kan leiden tot hogere prijzen, een daling van de productie en daarmee tot stilstand.
De Europese Unie heeft tot dusver ingestemd met een embargo op de invoer van steenkool uit Rusland. Ook is er een gedeeltelijk embargo op de invoer van Russische olie ingesteld. Tot een gasboycot kwam het nog niet. Een gasembargo zou alleen maar leiden tot een verzwakking van zowel de Duitse als de Oostenrijkse economie, aldus de twee organisaties. Ze waarschuwden ook dat een gasembargo gevolgen zou kunnen hebben voor de werkgelegenheid en zelfs voor de financiën waarmee aan internationale verplichtingen wordt voldaan.
Volgens het duo moeten eventuele nieuwe sancties de Russische economie harder raken dat de binnenlandse economie. "De politieke leiding van Rusland moet voelen dat deze oorlog gevolgen heeft, ook in de economische en financiële sector. De kosten voor de Russische economie moeten en zullen hoog zijn", aldus de twee in een verklaring.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.
1 uur geledenBURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Damen is eropuit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse betaaldienstverlener Mollie koopt zijn Britse branchegenoot GoCardless voor een bedrag van 1,1 miljard euro. Na de overname, die wordt afgehandeld in aandelen en contanten, ontstaat een fintechbedrijf dat samen zo'n 350.000 bedrijven als klant heeft.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil medicijnmakers die nieuwe soorten antibiotica ontwikkelen belonen. Daarvoor hebben vertegenwoordigers van het Europees Parlement en de lidstaten een voorlopig akkoord bereikt, naar aanleiding van een voorstel van de Europese Commissie.
1 uur geleden