Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers: Duitse economie niet voorbereid op gasboycot Rusland

Ondernemers: Duitse economie niet voorbereid op gasboycot Rusland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie is niet voorbereid op een volledige boycot van Russisch aardgas. Daarvoor waarschuwde de voorzitter van de Confederatie van Duitse Werkgeversverenigingen. Rainer Dulger kreeg daarbij bijval van Georg Knill die aan het hoofd staat van de Oostenrijkse industriefederatie. Laatstgenoemde waarschuwde dat het overhaast instellen van een verbod op Russisch gas kan leiden tot hogere prijzen, een daling van de productie en daarmee tot stilstand.

De Europese Unie heeft tot dusver ingestemd met een embargo op de invoer van steenkool uit Rusland. Ook is er een gedeeltelijk embargo op de invoer van Russische olie ingesteld. Tot een gasboycot kwam het nog niet. Een gasembargo zou alleen maar leiden tot een verzwakking van zowel de Duitse als de Oostenrijkse economie, aldus de twee organisaties. Ze waarschuwden ook dat een gasembargo gevolgen zou kunnen hebben voor de werkgelegenheid en zelfs voor de financiën waarmee aan internationale verplichtingen wordt voldaan.

Volgens het duo moeten eventuele nieuwe sancties de Russische economie harder raken dat de binnenlandse economie. "De politieke leiding van Rusland moet voelen dat deze oorlog gevolgen heeft, ook in de economische en financiële sector. De kosten voor de Russische economie moeten en zullen hoog zijn", aldus de twee in een verklaring.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

3 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

4 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

5 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

5 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

8 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

9 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

10 uur geleden