Ondernemers blij met steun Kamer vliegveld Maastricht voor vracht
ZOETERMEER (ANP) - De steun vanuit de Tweede Kamer voor het noodlijdende vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) als vrachtluchthaven is belangrijk, zeggen ondernemersverenigingen. Ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex noemt het vliegveld in een gezamenlijke reactie met brancheorganisatie Air Cargo Netherlands en de Limburgse Werkgeversvereniging (LWV) "het enige alternatief voor Schiphol".
Na de door de Kamer aangenomen motie, die onder meer stelt dat het belang van MAA en Schiphol voor luchtvracht gewaarborgd moet worden, willen de verenigingen dat het vliegveld in Limburg primair wordt ontwikkeld voor het afhandelen van vracht. Zo "kan MAA een belangrijke rol spelen in het verder versterken van de exportkansen van Limburgse ondernemers en meer werkgelegenheid creëren", klinkt het. Wel kan er meer gedaan worden "om hinder voor omwonenden te beperken" door bijvoorbeeld een ruimere nachtsluiting.
Ook werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland vinden de steun vanuit de Kamer belangrijk. "Veel Nederlandse bedrijven zijn sterk afhankelijk van cargo", stellen zij.
Eerder zijn verschillende scenario’s voor de toekomst van de noodlijdende luchthaven onderzocht, waaronder de sluiting van het vliegveld. Deze optie zou qua kosten en baten de beste zijn, bleek uit dat onderzoek. Volgens evofenedex, Air Cargo Netherlands en de LWV is de nadruk leggen op vrachtverkeer ook een rendabele optie.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De populariteit van koopjesdagen Black Friday en Cyber Monday stagneert, maar de consumentenaankopen over de hele maand november nemen wel toe. Dat concludeert ABN AMRO in een analyse die de bank deed samen met marktonderzoeker Q&A Retail. Naar de koopbereidheid rond Black Friday, komende vrijdag, wordt echter meer onderzoek gedaan en de cijfers kunnen verschillen.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
18 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
19 uur geleden