Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemers blij met 'eerste stap' kabinet, maar hoopten op meer

Ondernemers blij met 'eerste stap' kabinet, maar hoopten op meer

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat het kabinet eindelijk ruimte ziet voor wat versoepelingen van de coronamaatregelen. Daarmee gloort er voor ondernemers in de horeca en detailhandel weer wat licht aan het einde van de tunnel. "Hier hebben we lang voor gepleit en ondernemers hebben eerder al bewezen dat ze met hun protocollen veilig en verantwoord open kunnen", zeggen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

De invloedrijke lobbyclubs zijn wel teleurgesteld over de beperkte versoepelingen voor de horeca. De buitenterrassen open tot 18.00 uur is volgens hen een "aardige" stap, maar zet voor ondernemers in de praktijk weinig zoden aan de dijk na de grote financiƫle klappen van afgelopen jaar.

De ondernemersorganisaties delen bovendien de zorg van burgemeesters ten aanzien van de handhaving dat terrasbezoekers na 18.00 uur hun heil elders zoeken. Ook hadden VNO-NCW en MKB-Nederland gehoopt dat bijvoorbeeld de restaurants en horeca in hotels onder voorwaarden al weer open konden. Ditzelfde geldt voor parken zoals dierentuinen en pretparken die nu nog dichtblijven.

Herstelpakket

De organisaties hameren verder nogmaals op het belang van de pilots met toegangstesten die deze maand op grote schaal worden gehouden. "Met de inzet van testen is meer mogelijk dan op grond van het epidemiologisch beeld mogelijk zou zijn. Bovendien testen we zo mensen die anders niet zouden worden getest en dragen toegangstesten zo bij aan het indammen van het virus."

VNO-NCW en MKB-Nederland zijn nog met het demissionaire kabinet in gesprek over een stevig herstelpakket. Dat pakket moet wat hun betreft onder meer een oplossing bevatten voor de schuldenberg die ondernemers noodgedwongen hebben opgebouwd. Ook zou het steunpakket moeten worden doorgetrokken tot het eind van het jaar.

Meer uit Binnenland

GL-PvdA grootste in Eindhoven, gevolgd door CDA

EINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.

14 minuten geleden
Verlies voor GL-PvdA in Groningen, winst voor D66, VVD en CDA

GRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.

17 minuten geleden
Dijk hoopvol gestemd dat SP op nieuwe plekken in raad komt

AMERSFOORT (ANP) - Het stemt SP-leider Jimmy Dijk "hoopvol" dat zijn partij in nieuwe gemeenten in de raad komt. Hij ziet ten opzichte van het percentage dat bij de Tweede Kamerverkiezingen op de SP stemde een "forse winst".

20 minuten geleden
Tussenstand: Leefbaar en GL-PvdA de grootsten in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat Leefbaar Rotterdam opnieuw de grootste fractie wordt in de Rotterdamse gemeenteraad. Na het tellen van ongeveer 70 procent van de stemmen staat de partij op 11 zetels. Dat is 1 zetel meer dan vier jaar geleden. Ook GroenLinks/PvdA krijgt 11 zetels, maar met een kleiner aantal stemmen.

21 minuten geleden
Winst voor D66 in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht heeft D66 14 procent van de stemmen gekregen en dat is goed voor 6 zetels in de gemeenteraad. Daarmee gaat de partij er twee zetels op vooruit. Evenveel zetels zijn er voor het CDA, dat 12 procent van de stemmen kreeg, zo blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. De Seniorenpartij Maastricht was bij de vorige verkiezingen in 2022 met 5 zetels de grootste, maar zakt nu naar 3.

22 minuten geleden
VVD verliest maar blijft wel de grootste in Breda

BREDA (ANP) - De VVD blijft ondanks het verlies van 1 raadszetel de grootste partij in Breda. De liberalen gaan van 10 naar 9 zetels, maar ook de grootste concurrent GroenLinks-PvdA verliest een zetel (van 9 naar 8). Dat blijkt uit een voorlopige uitslag, gemeld door de ANP Verkiezingsdienst.

26 minuten geleden
Opkomst Rotterdam wat hoger dan vier jaar geleden

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.

3 uur geleden