Ondernemers bieden kijkje achter de schermen op de Wallen
AMSTERDAM (ANP) - Ondernemers op de Amsterdamse Wallen bieden dit weekend een kijkje achter de schermen. Ze willen laten zien wat de roemruchte buurt allemaal te bieden heeft en dat er meer te vinden is dan mensen vaak denken.
Op zaterdag en zondag tussen 12.00 en 18.00 uur laten zo'n veertig ondernemers zien wat ze doen in dit deel van de oude binnenstad. Op het programma staat onder meer karaoke bij The Upcycle en een rondleiding bij bierbrouwerij De Prael. Bij Prostitutie Informatie Centrum (PIC) vertelt een sekswerker hoe het is op de Wallen achter het raam te werken. Ook kun je een kijkje nemen bij de buurthuiskamer van het Leger des Heils, in de Bananenbar ervaren hoe paaldansen eraan toegaat of je laten entertainen door een dragqueen bij Paleis van de Weemoed.
"De levendige buurt met zijn rijke geschiedenis, tolerante karakter en diverse groep ondernemers, is vaak weggezet als eenzijdig, laagwaardig en louche", schrijven de initiatiefnemers. "Niets is minder waar en dat laten we tijdens de Wallen Open Dagen zien."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
16 uur geleden