Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemer VS vervolgd voor overtreden oorlogswet tijdens crisis

Ondernemer VS vervolgd voor overtreden oorlogswet tijdens crisis

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autoriteiten vervolgen voor het eerst een zakenman die tijdens de coronacrisis een oorlogswet uit de jaren vijftig zou hebben overtreden. Amardeep Singh zou een enorme hoeveelheid mondkapjes en andere beschermende uitrusting hebben ingekocht om met flinke winst door te verkopen.

Singh verkoopt normaliter schoenen en kleding in zijn winkel, maar begon in maart op grote schaal beschermende uitrusting in te slaan. Hij maakte een deel van zijn winkel vrij voor die "essentiële Covid-19-producten". Justitie zegt dat de ondernemer tonnen aan uitrusting als mondkapjes en desinfecterende handgel insloeg. Die verkocht hij vervolgens ook aan zorgorganisaties.

De ondernemer hangt nu een gevangenisstraf van een jaar boven het hoofd. Hij zou de zogeheten Defense Production Act hebben overtreden. Die oorlogswet, die wordt gebruikt vanwege de coronacrisis, geeft de president de bevoegdheid om bedrijven opdracht te geven noodzakelijke goederen te produceren. Het verbiedt echter ook bepaalde handelspraktijken, zoals het rekenen van onredelijke prijzen.

Justitie

Justitie denkt dat de zakenman zich onder meer schuldig maakte aan dat laatste. Hij zou bijvoorbeeld mondkapjes hebben ingekocht voor 7 cent en die vervolgens voor een dollar per stuk van de hand hebben gedaan. De openbaar aanklager zegt dat "Singh tijdens een gezondheidscrisis cruciale persoonlijke beschermingsmiddelen vergaarde en doorverkocht met enorme marges."

De advocaat van Singh zegt bij CNN dat zijn cliënt volhoudt onschuldig te zijn. De raadsman stelde dat iedereen tijdens de coronacrisis probeert het hoofd financieel boven water te houden. "Het lijkt me niet te verdedigen dat de federale overheid het nu heeft voorzien op bedrijven en particulieren."

Meer uit Buitenland

Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

1 uur geleden
17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

2 uur geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

2 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

3 uur geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

4 uur geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

5 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanvallen op IS in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven waren gekomen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.

5 uur geleden