Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ondernemer VS vervolgd voor overtreden oorlogswet tijdens crisis

Ondernemer VS vervolgd voor overtreden oorlogswet tijdens crisis

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autoriteiten vervolgen voor het eerst een zakenman die tijdens de coronacrisis een oorlogswet uit de jaren vijftig zou hebben overtreden. Amardeep Singh zou een enorme hoeveelheid mondkapjes en andere beschermende uitrusting hebben ingekocht om met flinke winst door te verkopen.

Singh verkoopt normaliter schoenen en kleding in zijn winkel, maar begon in maart op grote schaal beschermende uitrusting in te slaan. Hij maakte een deel van zijn winkel vrij voor die "essentiële Covid-19-producten". Justitie zegt dat de ondernemer tonnen aan uitrusting als mondkapjes en desinfecterende handgel insloeg. Die verkocht hij vervolgens ook aan zorgorganisaties.

De ondernemer hangt nu een gevangenisstraf van een jaar boven het hoofd. Hij zou de zogeheten Defense Production Act hebben overtreden. Die oorlogswet, die wordt gebruikt vanwege de coronacrisis, geeft de president de bevoegdheid om bedrijven opdracht te geven noodzakelijke goederen te produceren. Het verbiedt echter ook bepaalde handelspraktijken, zoals het rekenen van onredelijke prijzen.

Justitie

Justitie denkt dat de zakenman zich onder meer schuldig maakte aan dat laatste. Hij zou bijvoorbeeld mondkapjes hebben ingekocht voor 7 cent en die vervolgens voor een dollar per stuk van de hand hebben gedaan. De openbaar aanklager zegt dat "Singh tijdens een gezondheidscrisis cruciale persoonlijke beschermingsmiddelen vergaarde en doorverkocht met enorme marges."

De advocaat van Singh zegt bij CNN dat zijn cliënt volhoudt onschuldig te zijn. De raadsman stelde dat iedereen tijdens de coronacrisis probeert het hoofd financieel boven water te houden. "Het lijkt me niet te verdedigen dat de federale overheid het nu heeft voorzien op bedrijven en particulieren."

Meer uit Buitenland

CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

12 minuten geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

33 minuten geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

47 minuten geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

1 uur geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

1 uur geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

1 uur geleden
Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

2 uur geleden