'Ondernemer kent soepele hypotheekregels niet'
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Lang niet alle kleine ondernemers weten dat het makkelijker is geworden om een hypotheek te krijgen. De meerderheid ziet beren op de weg naar een hypotheek, concludeert hypotheekbemiddelaar De Hypotheker na onderzoek uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau GfK. Het gaat om zowel zzp'ers als zeer kleine ondernemers met hooguit tien medewerkers.
Volgens de onderzoekers ligt een betaalbare woning voor kleine ondernemers "binnen handbereik". Zo is nu nog maar één jaarrekening nodig voor de hypotheekaanvraag in plaats van drie. Ook mag een ondernemer zijn inkomen uit loondienst en sociale uitkering meetellen.
Toch verwachten drie op de vier kleine ondernemers die binnen vijf jaar een huis willen kopen, belemmeringen bij het verkrijgen van een hypotheek. Zes op de tien zien op tegen de in hun ogen strenge regels over bijvoorbeeld de omvang van inkomen.
Het aantal zelfstandigen zonder personeel in Nederland blijft gestaag groeien. Op dit moment telt ons land ruim 1,1 miljoen zzp'ers.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.
20 minuten geledenSINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
18 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
21 uur geleden