'Ondernemer kent soepele hypotheekregels niet'
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Lang niet alle kleine ondernemers weten dat het makkelijker is geworden om een hypotheek te krijgen. De meerderheid ziet beren op de weg naar een hypotheek, concludeert hypotheekbemiddelaar De Hypotheker na onderzoek uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau GfK. Het gaat om zowel zzp'ers als zeer kleine ondernemers met hooguit tien medewerkers.
Volgens de onderzoekers ligt een betaalbare woning voor kleine ondernemers "binnen handbereik". Zo is nu nog maar één jaarrekening nodig voor de hypotheekaanvraag in plaats van drie. Ook mag een ondernemer zijn inkomen uit loondienst en sociale uitkering meetellen.
Toch verwachten drie op de vier kleine ondernemers die binnen vijf jaar een huis willen kopen, belemmeringen bij het verkrijgen van een hypotheek. Zes op de tien zien op tegen de in hun ogen strenge regels over bijvoorbeeld de omvang van inkomen.
Het aantal zelfstandigen zonder personeel in Nederland blijft gestaag groeien. Op dit moment telt ons land ruim 1,1 miljoen zzp'ers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
7 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
9 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
10 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
11 uur geleden