'Ondernemer kent soepele hypotheekregels niet'
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Lang niet alle kleine ondernemers weten dat het makkelijker is geworden om een hypotheek te krijgen. De meerderheid ziet beren op de weg naar een hypotheek, concludeert hypotheekbemiddelaar De Hypotheker na onderzoek uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau GfK. Het gaat om zowel zzp'ers als zeer kleine ondernemers met hooguit tien medewerkers.
Volgens de onderzoekers ligt een betaalbare woning voor kleine ondernemers "binnen handbereik". Zo is nu nog maar één jaarrekening nodig voor de hypotheekaanvraag in plaats van drie. Ook mag een ondernemer zijn inkomen uit loondienst en sociale uitkering meetellen.
Toch verwachten drie op de vier kleine ondernemers die binnen vijf jaar een huis willen kopen, belemmeringen bij het verkrijgen van een hypotheek. Zes op de tien zien op tegen de in hun ogen strenge regels over bijvoorbeeld de omvang van inkomen.
Het aantal zelfstandigen zonder personeel in Nederland blijft gestaag groeien. Op dit moment telt ons land ruim 1,1 miljoen zzp'ers.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
48 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
6 uur geleden