'Ondernemer kent soepele hypotheekregels niet'
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Lang niet alle kleine ondernemers weten dat het makkelijker is geworden om een hypotheek te krijgen. De meerderheid ziet beren op de weg naar een hypotheek, concludeert hypotheekbemiddelaar De Hypotheker na onderzoek uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau GfK. Het gaat om zowel zzp'ers als zeer kleine ondernemers met hooguit tien medewerkers.
Volgens de onderzoekers ligt een betaalbare woning voor kleine ondernemers "binnen handbereik". Zo is nu nog maar één jaarrekening nodig voor de hypotheekaanvraag in plaats van drie. Ook mag een ondernemer zijn inkomen uit loondienst en sociale uitkering meetellen.
Toch verwachten drie op de vier kleine ondernemers die binnen vijf jaar een huis willen kopen, belemmeringen bij het verkrijgen van een hypotheek. Zes op de tien zien op tegen de in hun ogen strenge regels over bijvoorbeeld de omvang van inkomen.
Het aantal zelfstandigen zonder personeel in Nederland blijft gestaag groeien. Op dit moment telt ons land ruim 1,1 miljoen zzp'ers.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
23 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden