'Ondernemer kent soepele hypotheekregels niet'
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Lang niet alle kleine ondernemers weten dat het makkelijker is geworden om een hypotheek te krijgen. De meerderheid ziet beren op de weg naar een hypotheek, concludeert hypotheekbemiddelaar De Hypotheker na onderzoek uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau GfK. Het gaat om zowel zzp'ers als zeer kleine ondernemers met hooguit tien medewerkers.
Volgens de onderzoekers ligt een betaalbare woning voor kleine ondernemers "binnen handbereik". Zo is nu nog maar één jaarrekening nodig voor de hypotheekaanvraag in plaats van drie. Ook mag een ondernemer zijn inkomen uit loondienst en sociale uitkering meetellen.
Toch verwachten drie op de vier kleine ondernemers die binnen vijf jaar een huis willen kopen, belemmeringen bij het verkrijgen van een hypotheek. Zes op de tien zien op tegen de in hun ogen strenge regels over bijvoorbeeld de omvang van inkomen.
Het aantal zelfstandigen zonder personeel in Nederland blijft gestaag groeien. Op dit moment telt ons land ruim 1,1 miljoen zzp'ers.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
12 uur geleden