Ondernemer Franke haakt af voor overname noodlijdend Vitesse
ARNHEM (ANP) - Het bijna failliete Vitesse ziet ook de nagenoeg laatste kans op een overname verdwijnen. Ondernemer Guus Franke, die zich vorige maand op het laatste moment meldde voor een overname, is afgehaakt. Dat bevestigt algemeen directeur Edwin Reijntjes na berichtgeving van De Telegraaf.
De reden voor het afhaken van Franke is volgens Vitesse dat de deal tussen miljonair Franke en Coley Parry, de Amerikaan achter de eerder mislukte overname van Vitesse, toch is mislukt. Vorige week was Reijntjes nog hoopvol omdat er sprake was van een akkoord tussen de twee zakenmannen over het overnemen van de miljoenenschuld.
"Het is vandaag alsnog stukgelopen tussen Guus Franke en Coley Parry", stelt directeur Reijntjes in een verklaring van Vitesse. "De reden hiervan is ons onbekend. Vitesse werkt tot vanavond 23.59 uur met man en macht aan een alternatief scenario. Gezien de deadline wil ik een ieder vragen om de rust nog even te bewaren. Wij hebben alle aandacht nodig om het tij te keren. Wij geven niet op!"
Beroepsprocedure
Vitesse hoorde vorige week na veel uitstel dat de licentiecommissie van de KNVB niet akkoord gaat met de begroting voor komend seizoen omdat er nog te veel geld mist. Daardoor kan de gedegradeerde club vanaf augustus in principe niet uitkomen in de Keuken Kampioen Divisie, maar tegen die beslissing is de club in beroep gegaan. Voor middernacht moet Vitesse zijn plannen aanleveren bij de beroepscommissie.
Met het geld van miljonair Franke wilde Vitesse de begroting toch sluitend maken en daarmee de licentie terugwinnen. Hoe de club dat nu van plan is te doen, is onduidelijk.
Faillissementsaanvraag
Het geld van Franke was ook nodig om op korte termijn de rekeningen van de club te voldoen. Reijntjes zei vorige week dat dit mogelijk deze week al niet meer lukt. Daardoor dreigt een faillissementsaanvraag.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
9 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
12 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
12 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
16 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beƫindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
17 uur geleden