Onderminister VS in Seattle om te praten over staking Boeing
SEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse onderminister voor Arbeid is in Seattle om te praten over de grote staking bij Boeing die nu al ongeveer een maand duurt en het massa-ontslag dat de vliegtuigbouwer heeft aangekondigd. Onderminister Julie Su probeert een einde te maken aan het loonconflict door te praten met Boeing en de vakbond IAM.
Het is voor het eerst dat Su in persoon ontmoetingen heeft met de partijen in het conflict. Het is overigens niet duidelijk of ze ook gaat praten met Boeing-topman Kelly Ortberg. Volgens het ministerie van Arbeid zal Su de partijen aanmoedigen vooruitgang te boeken in de onderhandelingen.
Aan de staking bij Boeing-fabrieken in het noordwesten van de Verenigde Staten doen circa 33.000 werknemers mee. De staking begon op vrijdag 13 september nadat het personeel een cao-bod van Boeing had afgewezen. Zij willen een grotere loonsverhoging dan Boeing tot dusver heeft geboden. Door de staking is de vliegtuigproductie in de fabrieken in Seattle en Portland stilgevallen.
Dit weekend werd nog bekend dat Boeing 17.000 banen gaat schrappen om kosten te besparen. Dat is zo'n 10 procent van het personeelsbestand. Ook waarschuwde Boeing voor een groter dan verwacht verlies in het derde kwartaal door de kosten van de staking voor het bedrijf.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
26 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine nadert het recordniveau van eerder dit jaar door de gestegen olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,640 euro, tegen 2,597 euro op maandag. Het record van 6 mei staat op 2,646 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan september, historisch gezien de slechtste beursmaand van het jaar. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen op de obligatiemarkten in de gaten, waar de rentes op langlopende staatsleningen stijgen door zorgen over de hoge inflatie en oplopende staatsschulden. Investeerders op de obligatiemarkten eisen daardoor een hogere premie, oftewel rente, om staatsleningen aan te houden.
3 uur geleden