Onderminister VS in Seattle om te praten over staking Boeing
SEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse onderminister voor Arbeid is in Seattle om te praten over de grote staking bij Boeing die nu al ongeveer een maand duurt en het massa-ontslag dat de vliegtuigbouwer heeft aangekondigd. Onderminister Julie Su probeert een einde te maken aan het loonconflict door te praten met Boeing en de vakbond IAM.
Het is voor het eerst dat Su in persoon ontmoetingen heeft met de partijen in het conflict. Het is overigens niet duidelijk of ze ook gaat praten met Boeing-topman Kelly Ortberg. Volgens het ministerie van Arbeid zal Su de partijen aanmoedigen vooruitgang te boeken in de onderhandelingen.
Aan de staking bij Boeing-fabrieken in het noordwesten van de Verenigde Staten doen circa 33.000 werknemers mee. De staking begon op vrijdag 13 september nadat het personeel een cao-bod van Boeing had afgewezen. Zij willen een grotere loonsverhoging dan Boeing tot dusver heeft geboden. Door de staking is de vliegtuigproductie in de fabrieken in Seattle en Portland stilgevallen.
Dit weekend werd nog bekend dat Boeing 17.000 banen gaat schrappen om kosten te besparen. Dat is zo'n 10 procent van het personeelsbestand. Ook waarschuwde Boeing voor een groter dan verwacht verlies in het derde kwartaal door de kosten van de staking voor het bedrijf.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
55 minuten geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
6 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
19 uur geleden