Onderhandelingen Volkswagen en vakbond opnieuw zonder resultaat
WOLFSBURG (ANP/DPA) - De vierde onderhandelingsronde over een nieuwe cao bij Volkswagen heeft na zes uur praten geen resultaat opgeleverd. Volgens onderhandelaars van het autoconcern en vakbond IG Metall heerste er een constructieve sfeer, maar bleef een overeenstemming uit. De gesprekken gaan volgende week maandag en dinsdag verder.
Volkswagen kampt met tegenvallende autoverkopen in Europa en China, met name van elektrische auto's. Het bedrijf zoekt als gevolg daarvan naar manieren om de kosten in Duitsland drastisch te verlagen. Zo kijkt het onder andere naar massaontslagen en fabriekssluitingen. Ook wil Volkswagen dat de lonen omlaag gaan, in plaats van omhoog.
De maatregelen stuiten op flinke weerstand van de vakbond en werknemers. Tijdens de gespreksronde op maandag legde een groot deel van het personeel van Volkswagen het werk neer, net als een week eerder. De acties vonden plaats bij negen van de tien Duitse autofabrieken van het bedrijf. IG Metall eist onder andere het behoud van alle vestigingen en een werkgelegenheidsgarantie voor de ongeveer 130.000 medewerkers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.
51 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
2 uur geleden