Onderhandelingen Volkswagen en vakbond opnieuw zonder resultaat
WOLFSBURG (ANP/DPA) - De vierde onderhandelingsronde over een nieuwe cao bij Volkswagen heeft na zes uur praten geen resultaat opgeleverd. Volgens onderhandelaars van het autoconcern en vakbond IG Metall heerste er een constructieve sfeer, maar bleef een overeenstemming uit. De gesprekken gaan volgende week maandag en dinsdag verder.
Volkswagen kampt met tegenvallende autoverkopen in Europa en China, met name van elektrische auto's. Het bedrijf zoekt als gevolg daarvan naar manieren om de kosten in Duitsland drastisch te verlagen. Zo kijkt het onder andere naar massaontslagen en fabriekssluitingen. Ook wil Volkswagen dat de lonen omlaag gaan, in plaats van omhoog.
De maatregelen stuiten op flinke weerstand van de vakbond en werknemers. Tijdens de gespreksronde op maandag legde een groot deel van het personeel van Volkswagen het werk neer, net als een week eerder. De acties vonden plaats bij negen van de tien Duitse autofabrieken van het bedrijf. IG Metall eist onder andere het behoud van alle vestigingen en een werkgelegenheidsgarantie voor de ongeveer 130.000 medewerkers.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Groothandelsketen Sligro heeft in 2025 meer winst geboekt ondanks het wegvallen van de tabaksverkopen. Het bedrijf zag de nettowinst vorig jaar stijgen naar 30 miljoen euro, van 24 miljoen euro in 2024. Volgens topman Koen Slippens lieten de afzetmarkten een voorzichtig herstel zien. Ook kostenbesparingen droegen bij aan de winstgroei.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het terugleveren van zonnestroom levert met ingang van volgend jaar voor veel huishoudens nauwelijks nog iets op. Vergelijkingssite Energievergelijk.nl heeft uitgerekend dat een doorsnee huishouden met zonnepanelen dat jaarlijks 2500 kilowattuur teruglevert, hieraan straks nog maar een halve euro per maand verdient.
5 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - ArcelorMittal is positiever gestemd over de vraag naar staal in Europa na maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen. Een CO2-taks aan de buitengrenzen van de EU en een aangescherpt quotum "herstellen de winstgevendheid" van de grootste staalproducent van Europa, schrijft het concern bij zijn kwartaalcijfers.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag voor het eerst in drie dagen gedaald nadat Iran had bevestigd dat vrijdag onderhandeld wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Hierdoor is het risico van Amerikaanse militaire aanvallen op Iran, lid van oliekartel OPEC, afgenomen. De gesprekken vinden vrijdagochtend plaats in de Omaanse hoofdstad Muscat.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn iets minder negatief over de economie in het eerste kwartaal van 2026 dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW. Desondanks blijft het vertrouwen in de meeste bedrijfstakken negatief.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dit jaar meer geld te ontvangen uit gemeentelijke heffingen en belastingen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. De begroting voor 2026 is met 15,3 miljard euro 6,5 procent hoger dan in het jaar daarvoor, toen gemeenten samen 14,4 miljard euro begrootten.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van zilver is scherp gedaald, waardoor het herstel van de afgelopen twee dagen teniet is gedaan. Het edelmetaal heeft moeite een bodem te vinden na een historische koersval. Ook de prijs van goud daalde.
2 uur geleden