Onderhandelingen over details bestand in Gazastrook duren voort
JERUZALEM (ANP) - De onderhandelingen over een wapenstilstandsakkoord voor de Gazastrook duren volgens Israëlische media woensdag voort en zouden over details gaan. Het raamwerk van het akkoord is al overeengekomen, maar hoe het precies moet worden uitgevoerd lijkt nog punt van discussie. Beide partijen, Israël en Hamas, beschuldigen elkaar volgens verscheidene media ervan op het laatste moment met nieuwe punten te komen. Toch wordt verwacht dat de deal deze week gesloten kan worden.
Volgens bronnen van Arabische media is de aankondiging van het akkoord uitgesteld, omdat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in de eerste fase van de uitvoering van de overeenkomst meer gijzelaars vrijgelaten wil zien dan de 33 die zijn overeengekomen. Ook zouden de Israëlische onderhandelaars geen duidelijkheid willen geven waar en wanneer Israëlische troepen uit de Gazastrook worden teruggetrokken.
Het Israëlische dagblad Haaretz schrijft dat de leider van Hamas in de Gazastrook, Mohammed Sinwar, opeens met nieuwe punten is gekomen terwijl het bestuur van Hamas in beginsel al akkoord zou zijn.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
11 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/AFP) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.
3 uur geleden