Onderhandelingen over details bestand in Gazastrook duren voort
JERUZALEM (ANP) - De onderhandelingen over een wapenstilstandsakkoord voor de Gazastrook duren volgens Israëlische media woensdag voort en zouden over details gaan. Het raamwerk van het akkoord is al overeengekomen, maar hoe het precies moet worden uitgevoerd lijkt nog punt van discussie. Beide partijen, Israël en Hamas, beschuldigen elkaar volgens verscheidene media ervan op het laatste moment met nieuwe punten te komen. Toch wordt verwacht dat de deal deze week gesloten kan worden.
Volgens bronnen van Arabische media is de aankondiging van het akkoord uitgesteld, omdat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in de eerste fase van de uitvoering van de overeenkomst meer gijzelaars vrijgelaten wil zien dan de 33 die zijn overeengekomen. Ook zouden de Israëlische onderhandelaars geen duidelijkheid willen geven waar en wanneer Israëlische troepen uit de Gazastrook worden teruggetrokken.
Het Israëlische dagblad Haaretz schrijft dat de leider van Hamas in de Gazastrook, Mohammed Sinwar, opeens met nieuwe punten is gekomen terwijl het bestuur van Hamas in beginsel al akkoord zou zijn.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
2 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.
6 uur geleden